سیاست

رئیس مجمع ملی جوانان افغانستان: اجازه نخواهیم داد که جنگ افغانستان به شرکت های خصوصی سپرده شود

مجمع ملی جوانان افغانستان از نود و نهمین سالروز استرداد استقلال کشور طی محفل باشکوهی با اشتراک جمعی کثیری از جوانان، فرهنگیان، استاد های دانشگاه و شخصیت های علمی و فرهنگی گرامی داشت به عمل آورد.

«سیدعبدالله هاشمی» رئیس هیئت رهبری مجمع ملی جوانان، با اشاره به شهامت، کارنامه ها و جانبازی های قهرمانان راه آزادی، استقلال افغانستان را حاصل خون هزاران شهید گمنان و متعلق به تمام اقوام افغانستان خواند.

هاشمی افزود :”ما باورمند و معتقد هستیم که، ما یک ملت آزاده بودیم و یک ملت آزاده هستیم، اسارت را در هیچ نقطه ی از تاریخ نپذیرفتیم و هیچگاهی هم نخواهیم پذیرفت”.

وی ضمن یاد آوری از حوادث خونین اخیر در کشور از غزنی تا ننگرهار و دشت برچی کابل و در گوشه و کنار کشور که تلفات زیاد انسانی بجا گذاشت خطاب به حکومت وحدت ملی گفت: ” ما طرفدار صلح و آشتی ملی هستیم، صلح و آشتی ملی را یگانه راه پیشرفت در کشور می شماریم، اما صلح با عزت، صلحی که به قیمت شهدای ما تمام نشود و به خون شهدای ما حرمت گذاشته شود.”

رئیس مجمع ملی جوانان اضافه کرد: صلحی که در آن عزت، سربلندی و خون شهدای کشور نادیده گرفته شود، صلح واقعی نیست، آن صلح تحمیلی است.

اعتقاد ما این است که نیروهای قهرمان امنیتی کشور توان ایستادگی و مبارزه در مقابل دشمن را دارند و این را از سال ۲۰۱۵ بدینسو به همه نشان داده اند و توقع ما از مردم افغانستان این است که از نیروهای امنیتی شان حمایت نموده و همه باهم در برابر دشمن بیستیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا