• انتشار: 20 آگوست 2018
  • ساعت: 16:27
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 28589
پرینت

رئیس مجمع ملی جوانان افغانستان: اجازه نخواهیم داد که جنگ افغانستان به شرکت های خصوصی سپرده شود

 رئیس مجمع ملی جوانان افغانستان در پیوند به سپردن جنگ افغانستان به شرکت های خصوصی از طرف امریکا، گفت: پیام ما به دوستهای بین المللی ما این است که ملت افغانستان اجازه نخواهند داد که جنگ افغانستان به کمپنی های خصوصی سپرده شود تا هرچه بخواهند بالای ما تحمیل کنند.

مجمع ملی جوانان افغانستان از نود و نهمین سالروز استرداد استقلال کشور طی محفل باشکوهی با اشتراک جمعی کثیری از جوانان، فرهنگیان، استاد های دانشگاه و شخصیت های علمی و فرهنگی گرامی داشت به عمل آورد.

«سیدعبدالله هاشمی» رئیس هیئت رهبری مجمع ملی جوانان، با اشاره به شهامت، کارنامه ها و جانبازی های قهرمانان راه آزادی، استقلال افغانستان را حاصل خون هزاران شهید گمنان و متعلق به تمام اقوام افغانستان خواند.

هاشمی افزود :”ما باورمند و معتقد هستیم که، ما یک ملت آزاده بودیم و یک ملت آزاده هستیم، اسارت را در هیچ نقطه ی از تاریخ نپذیرفتیم و هیچگاهی هم نخواهیم پذیرفت”.

وی ضمن یاد آوری از حوادث خونین اخیر در کشور از غزنی تا ننگرهار و دشت برچی کابل و در گوشه و کنار کشور که تلفات زیاد انسانی بجا گذاشت خطاب به حکومت وحدت ملی گفت: ” ما طرفدار صلح و آشتی ملی هستیم، صلح و آشتی ملی را یگانه راه پیشرفت در کشور می شماریم، اما صلح با عزت، صلحی که به قیمت شهدای ما تمام نشود و به خون شهدای ما حرمت گذاشته شود.”

رئیس مجمع ملی جوانان اضافه کرد: صلحی که در آن عزت، سربلندی و خون شهدای کشور نادیده گرفته شود، صلح واقعی نیست، آن صلح تحمیلی است.

اعتقاد ما این است که نیروهای قهرمان امنیتی کشور توان ایستادگی و مبارزه در مقابل دشمن را دارند و این را از سال ۲۰۱۵ بدینسو به همه نشان داده اند و توقع ما از مردم افغانستان این است که از نیروهای امنیتی شان حمایت نموده و همه باهم در برابر دشمن بیستیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.