• انتشار: 17 فوریه 2021
  • ساعت: 15:06
  • سرویس: اقتصاد
  • کدخبر: 54465
پرینت

رئیس مجلس: حکومت ضرر مالی تاجران در آتش سوزی گمرک اسلام قلعه را جبران کند

آقای رحمانی افزود فساد گسترده و نبود امکانات اطفاییه در این گمرک باعث شد در جریان این آتش‌سوزی صدها میلیون دالر بر تاجران زیان وارد شود.

میر رحمان رحمانی، رییس مجلس نمایندگان می‌گوید حکومت باید زیان مالی وارد شده بر تاجران در جریان آتش‌سوزی در گمرک اسلام‌قلعه در ولایت هرات را جبران کند.

آقای رحمانی امروز (چهارشنبه، ۲۹ دلو) در نشست عمومی مجلس نمایندگان فساد و نبود امکانات ابتدایی مهار آتش‌سوزی در گمرک اسلام‌قلعه را از عوامل مهم ‌آتش‌سوزی این هفته در هرات عنوان کرد. آقای رحمانی افزود فساد گسترده و نبود امکانات اطفاییه در این گمرک باعث شد در جریان این آتش‌سوزی صدها میلیون دالر بر تاجران زیان وارد شود.

رییس مجلس نمایندگان ضمن تأکید بر بررسی همه‌جانبۀ عوامل اصلی بروز این آتش‌سوزی، از حکومت خواست زیان مالی تاجران را نیز جبران کند. او این جبران خسارت را برای برگشت وضعیت اقتصادی کشور به حالت عادی، ضروری خواند.

گفتنی ست چهار روز پیش (شنبه، ۲۵ دلو) آتش‌سوزی گسترده‌یی در گمرک اسلام‌قلعه در ۱۲۰ کیلومتری شهر هرات به وقوع پیوست. در نتیجۀ آن دست‌کم ۳۰۰ موتر باربری طعمۀ آتش شد. زیان مالی ناشی از این آتش‌سوزی بیش از ۲۰۰ میلیون دالر امریکایی تخمین شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.