• انتشار: 6 ژانویه 2021
  • ساعت: 16:40
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 52958
پرینت

رئیس مجلس: تا زمانیکه بودجه ملی به صورت متوازن تنظیم نگردد به رخصتی زمستانی نمی رویم

رحمانی گفت حکومت می‌خواهد بودجهٔ ۱۴۰۰ را در نزدیکی‌ها رخصتی زمستانی برای ما بفرستد و ما به عجله روی آن تصمیم بگیریم اما حکومت بی‌خبر از این است که ما تا به هدف نرسیم و بودجهٔ ملی را تصویب نکنیم هرگز به رخصتی زمستانی نخواهیم رفت.

میررحمان رحمانی، رییس مجلس نمایندگان امروز (چهارشنبه،۱۷ جدی) گفت تا زمانی‌که بودجه ملی در سطح تمام ولایات کشور انکشاف متوازن و با عدالت اجتماعی تنظیم نگردد مجلس نمایندگان به تعطیلات زمستانی نخواهد رفت.

آقای رحمانی گفت مجلس نمایندگان متنظر بود تا حکومت بودجه را برای آنها بفرستد اما گمان می‌رود که حکومت « ناخن افگار» گیر می‌کند.

او گفت حکومت می‌خواهد بودجهٔ ۱۴۰۰ را در نزدیکی‌ها رخصتی زمستانی برای ما بفرستد و ما به عجله روی آن تصمیم بگیریم اما حکومت بی‌خبر از این است که ما تا به هدف نرسیم و بودجهٔ ملی را تصویب نکنیم هرگز به رخصتی زمستانی نخواهیم رفت.

این در حالی‌ست که بودجهٔ سال مالی ۱۴۰۰ در تاریخ ۱۰ جدی از سوی مجلس نمایند‌گان رد شده بود. در مسودهٔ بودجه‌ ملی، ۴۵۲ میلیارد و ۶۰۰ میلیون افغانی درنظر گرفته شده‌ بود که ۲۹۶.۳ میلیارد افغانی آن شامل بودجه عادی و ۱۵۶.۳میلیارد افغانی دیگر آن شامل بودجۀ توسعه‌ای می‌شد.

از سویی‌هم، انتقال ۱۳ میلیارد افغانی به کد احتیاط ، ۲ میلیارد افغانی به کد های ۹۱ و ۹۲ و بیرون کردن ۱ هزار و ۱۳۱ پروژه ولایتی، از دلایلی رد این بودجه از سوی اعضای مجلس نمایندگان بوده‌است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.