اجتماعی

رئیس فدراسیون جهانی فوتبال از کمپ پناهجویان افغان دیدار کرد

آقای انفانتینو روز گذشته (شنبه) با برخی از مقامات قطری به شمول دستیار وزیر خارجه قطر و سخنگوی آن وزارت و دبیر کل «کمیته عالی تحویل و میراث» آن کشور به یکی از کمپ پناهجویان افغان در یکی از ویلاهای تدارک دیده شده برای میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر رفته و با برخی از پناهجویان دیدار و گفتگو کرد.

بسیاری از پناهجویان افغان که از کابل توسط هواپیماهای نظامی آمریکا و متحدانش خارج شده اند به کشور قطر وارد شده اند تا پس از بررسی ها به کشورهای ثالث از جمله آمریکا برده شوند.

آقای انفانتینو گفت: “اول از همه از تلاش های دولت و مردم قطر که پذیرای پناهجویان افغانستان در این شرایط دشوار هستند قدردانی می کنم.”

وی افزود: “حقیقت این موضوع که این مجتمع مسکونی که قرار بوده در میزبانی جام جهانی ۲۰۲۲ مورد استفاده قرار بگیرد، هم اکنون به پناهگاهی امن برای پناهجویان افغان در این دوران گذار تبدیل شده باعث لذت ما می شود.”

رئیس فیفا همچنین از نقش مهم فوتبال در حمایت از مردم افغانستان در این شرایط دشوار سخن گفت و افزود جامعه فوتبالی جهان هم اکنون خود را برای کمک به بازیکنان فوتبال افغانستان و خانواده هایشان که وارد کشورهای دیگر می شوند بسیج کرده اند.

دوم سنبله بود که کمیته جهانی فوتبال اعلام کرد یک گروه ۷۵ نفره از زنان فوتبالیست افغان به همراه سرپرستان تیم و خانواده هایشان توسط یک هواپیمای استرالیایی کابل را ترک کردند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا