• انتشار: 10 دسامبر 2015
  • ساعت: 16:48
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 5022
پرینت

رئیس عمومی امنیت ملی استعفا داد

رحمت الله نبیل، رئیس عمومی امنیت ملی کشور با بیان اینکه در بعضی سیاست گذاری ها با دولت هم نظر نبوده از سمت خود استعفا داد؛ و گفته می شود حکومت نیز در نظر دارد تا استعفای وی را بپذیرد.

وی در استعفا نامه خود نگاشته است که “طی چند ماه اخیر علاوه بر اینکه با برخی از پالسی ها هم نظر نبودم، شرایط طوری بر من تحمیل گردید که زمینه های کار برایم محدود شده و فضای اعتماد کاری به دلایل مختلف انقدر مکدر گردیده است که منجر به فشارهای بی حد و حصر شما [محمد اشرف غنی] و همچنین درخواست های متواتر شما به طور شفاهی؛ زمینه ساز کنار گیری ام از این پست شد.”

متن استعفای رحمت الله نبیل

پیش از این نیز شایعاتی در شبکه های اجتماعی وجود داشت که رحمت الله نبیل در پی فشار برخی از کشورهای بیگانه و رهبران حکومت وحدت ملی از مقام اش کنار خواهد رفت.

اخیراً شماری از نمایندگان مردم در شورای ملی  ضمن اعلام حمایت از نبیل حکومت را متهم کرده بودند که براساس خواست شماری از حلقات استخباراتی اقدام به برکناری نبیل می کند.

به گفته اعضای مجلس، برکناری نبیل، به سود افغانستان و امنیت ملی کشور نخواهد بود.

گفتنی است که برخی از خبرنگاران در حساب های فیسبوکی خود نگاشته اند که آقای نبیل استعفا داده است و مقام های حکومتی نیز استعفای وی را پذیرفته است و مسعود انداربی را به عنوان سرپرست منسوب کرده اند.

 

۱ دیدگاه

شما نیز می توانید در تبادل نظرها شرکت کنید، دیدگاهی بنویسید یا به دیدگاه دیگران پاسخ دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.