• انتشار: 18 آگوست 2016
  • ساعت: 13:10
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 12430
پرینت

رئیس شورای ولایتی هرات، ممنوع الخروج شد

دادستانی کل کشور، کامران علیزایی را به دلیل آزاد سازی یک مظنون به فساد ممنوع الخروج کرد و وظیفه وی را نیز به حالت تعلیق در آورده است.

کامران علیزایی رئیس منتخب شورای ولایتی هرات روز گذشته (چهارشنبه) به شکل غیر قانونی وارد ریاست دادستانی ولایت هرات شد و فردی که چندی پیش به ظن رشوه ستانی گرفتار شده بود را از دادستانی به طورغیر قانونی بیرون کرد.

محمد فرید حمیدی، دادستان کل کشور در اعلامیۀ ای که به خبرگزاری رها فرستاده گفت که رئیس شورای ولایتی هرات وظیفه‌اش به حالت تعلیق درآمده و نیز ممنوع الخروج از کشور شده‌ است.

در این اعلامیه آمده، وزارت امور داخله و ریاست امنیت ملی کشور بایستی به نهادهای با صلاحیت شان دستور دهد، تا رئیس شورای ولایتی را بازداشت کرده و به نهادهای عدلی و قضایی معرفی کنند.

گفتنی است فردی که رئیس شورای ولایتی هرات از دادستانی بیرون کرده، کارمند اداره فواید عامه هرات است که چندی پیش از فرهاد نیایش شهردار هرات بخاطر بهتر جلوه دادن آسفالت سرک‌ها مبلغ هشت هزار دالر آمریکایی تقاضای رشوت کرده بود که اما از سوی ارگان‌های امنیتی بازداشت و دوسیه‌اش به نهادهای عدلی و قضایی فرستاده شد.

آقای علیزایی در عین تحقیقات دادستان‌ها از کارمند اداره فواید عامه هرات، وارد دادستانی شده و فرد مظنون را بدون توجه دستگاه دادستانی از این اداره بیرون کرده‌ است.

عملکرد رئیس شورای ولایتی هرات موجب واکنش دادستانی کُل و اداره محلی هرات شده و این رفتار آقای علیزایی را خلاف قانون نافذه کشور عنوان کرده‌اند.

در همین حال در اعلامیه ایی که از سوی اداره محلی ولایت هرات به دست مان رسیده، صراحتا نوشته شده که عملکرد رئیس شواری ولایتی هرات مغایر با قانون کشور می باشد.

در این اعلامیه نوشته شده که آقای علیزایی به حریم نهادهای عدلی و قضایی تعرض کرده که این امر معضلی بزرگی را به بار آورده ‌‎است.

در این اعلامیه نگاشته شده که شماری از دادستان‌ها به دفتر والی هرات مراجعه کرده و از اداره محلی این ولایت خواهان بررسی به این وضع شده‌اند.

این موضوع در حالی مطرح می‌شود که چندی پیش محافظان کامران علیزایی یک‌ تن از کارمندان ریاست امنیت ملی ولایت هرات را مورد لت و کوب شدید قرار دادند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.