• انتشار: 8 سپتامبر 2021
  • ساعت: 11:29
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 62796
پرینت

رئیس سیا با رئیس شورای امنیت هند درباره اوضاع افغانستان دیدار کرد

مقام های هندی می گویند که همزمان با اعلام دولت جدید از سوی گروه طالبان در افغانستان، رئیس سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) با رئیس شورای امنیت این کشور دیدار داشته است.

رسانه های هند گزارش کرده اند که روز گذشته (۱۶ سنبله) همزمان با اعلام دولت جدید از سوی گروه طالبان در افغانستان، «ویلیام برنز» رئیس سازمان جاسوسی آمریکا (سیا) وارد دهلی نو شده و با «آجیت دووال» رئیس شورای امنیت هند دیدار داشته است.

براساس گزارش ها جزئیات ملاقات این دو نفر نامعلوم است اما گفته می شود که موضوع افغانستان و اعلام دولت جدید از سوی طالبان از بحث های اصلی در دیدار آنها بوده است.

یکی از نگرانی های اصلی هند در رابطه با افغانستان و علی الخصوص در زمانی که گزارش های حمایت پاکستان از طالبان مخابره می گردد این است که طالبان اجازه استفاده از خاک افغانستان علیه منافع هند را ندهد.

ویلیام برنز رئیس سازمان سیا دو هفته پیش در ۲۳ اگست (اول سنبله) به طور غیر منتظره ای وارد کابل شد و با برخی مقامات طالبان از جمله ملا عبدالغنی برادر دیدار کرد.

ملا عبدالغنی برادر در دولتی جدیدی که از سوی این گروه روز گذشته اعلام شد نفر دوم طالبان محسوب می گردد. او به عنوان معاون ملا محمد حسن آخوند که رئیس الوزرا است تعیین شده است.

ملا محمد حسن آخوند در لیست تحریم های سازمان ملل متحد قرار دارد.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.