• انتشار: 19 آگوست 2015
  • ساعت: 17:36
  • سرویس: فرهنگی هنری
  • کدخبر: 1820
پرینت

رئیس خبرگزاری رها با سفیر فرانسه دیدار کرد

مرتضی احمدزاده، رئیس خبرگزاری رها و مجموعه فرهنگی-هنری ماندگار روز گذشته (سه شنبه) با جان میشل مارلو، سفیر فرانسه دیدار و در مورد موضوعات فرهنگی گفتگو کرد.

آقای احمدزاده در این دیدار از کمک ها و همکاری های کشور فرانسه اظهار قدردانی کرد و فعالیت های کشور فرانسه را در رشد فرهنگ افغانی موثر دانست.

رئیس مجموعه فرهنگی-هنری ماندگار بر این باور است که رشد فرهنگی می تواند به توسعه و آبادانی کشور کمک کند و از کشور فرانسه نیز خواست در این زمینه در ادامه همکاری های قبلی شان بیشتر همکار باشد.

جان میشل مارلو، سفیر فرانسه در همین حال نیز وعده داد که در ادامه فعالیت های سفارت فرانسه در کابل، بعد از این نیز همکاری های لازم را در زمینه های فرهنگی انجام خواهد داد.

آقای مارلو همچنین افزود تصویر افغانستان نزد مردم فرانسه همواره صاحب جایگاه خاصی بوده است و ارتباطات بیشتر باعث تقویت خاطرات می شود.

سفیر فرانسه در این دیدار گفت که انتخاب بامیان به عنوان پایتخت فرهنگی جنوب آسیا (سارک) باعث به وجود آوردن ارتباطات تاریخی بین این دو کشور می شود.

این گفتگو در حالی صورت می گیرد که قرار است، مجموعه فرهنگی و هنری ماندگار همزمان با برگزاری جشنواره سارک، برای معرفی فرهنگ افغانی به کشورهای آمریکا، فرانسه و آلمان سفر کند.

گفتنی است که قبل از این نیز مجموعه فرهنگی و هنری ماندگار به منظور گفتگوهای فرهنگی به کشورهای ارمنستان، هند، ایران، امریکا و اتریش نیز سفر کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.