اقتصاد

رئیس جمهور گزارش ساخت ۲۹ بند آبی را بررسی کرد

آقای غنی که در جلسه کمیسیون تدارکات ملی کشور حضور داشت گزارش وزارت انرژی و آب را درباره ساخت ۲۹ بند آبی کوچک، متوسط و بزرگ بررسی کرد.

رئیس جمهوری کشور گفت که با توجه به منابع موجود و در دسترس، ارزیابی های ضروری برای آغاز کار ساخت پروژه های زیربنایی کشور در نظر گرفته می شود.

در این جلسه همچنین وزارت مالیه کشور موظف شد تا اقدام های لازم برای تدارک بودجه مورد نیاز برای ساخت این پروژه ها را در نظر بگیرد و وزارت انرژی و آب نیز موظف شد تا به دنبال راه های جلب بخش خصوصی برای سرمایه گذاری و اجرای این پروژه ها باشد.

دکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرایی کشور نیز که در این جلسه حضور داشت خاطر نشان کرد که این کار ساخت این پروژه ها باید بدون هیچ تاخیری آغاز گردد.

این در حالیست که محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور ماه گذشته گفته بود که دولت در نظر دارد کار ساخت ۲۱ بند آبی را در راستای تقویت بخش زراعتی کشور به زودی آغاز کند.

قابل ذکر است که جامعه جهانی در بخش بازسازی پروژه های زیربنایی و کلیدی کشور نقش بسزایی را در طول یک دهه گذشته ایفا کرده اند.

سال گذشته کابیه هند بازسازی و تکمیل بند سلما در هرات را به ارزش تقریبی ۲۶۸ هزار دالر آمریکایی مورد تصویب قرار داد.

بند سلما که بر روی رودخانه هریرود ساخته شده است توانایی تولید ۴۲ مگاوات برق را دارد و می تواند بیش از ۷۵ هزار هکتار زمین را آبیاری نماید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا