اجتماعی

رئیس جمهور کمپاین جمع آوری زباله ها از سطح شهر را آغاز کرد

آقای اشرف غنی هنگام آغاز این کمپاین گفت که یکی از مشکلات و شکایات اصلی شهرنشینان کابل وجود زباله ها در سطح شهر می باشد که با هماهنگی شهروندان برنامه تنظیف شهر انجام می شود.

رئیس جمهوری کشور افزود برای پاکسازی شهر امروز اولین قدم برداشته می شود و تاکنون نیز بیش از ۹۰ تا ۱۰۰ هزار متر مکعب زباله از سطح شهر جمع آوری شده که باید به زودی از شهر کابل و ولسوالی بگرامی به منطقه گزک منتقل شوند.

آقای غنی افزود که در گام دوم یک شرکت بین المللی مسئولیت تجدید زباله های قابل تصفیه را به عهده خواهد گرفت تا در صورت امکان از برخی زباله ها انرژی مصرفی بدست آید.

وی علاوه کرد که در گام سوم نیرویی خاص در نظر گرفته می شود تا پاکسازی شهر را به صورت پایدار انجام دهند.

رئیس جمهور گام چهارم را سهم گیری بخش خصوصی اعلام کرد و گفت طرح های این مرحله در دست بررسی می باشد و به صورت ناحیه ای اجرایی خواهد شد.

آقای غنی پنجمین و آخرین گام را سهم گیری شهروندان اعلام کرد که در چارچوب برنامه همبستگی شهری در قالب یک برنامه منسجم گردهم آیند و سهم خویش را برای تنظیف شهر ادا نمایند.

رئیس جمهوری کشور گفت “هر یک از ما باید کوچه، محله، ناحیه و شهر را از آن خود بدانیم و در نظافت و پاکیزگی آن تلاش کنیم.”

آقای غنی همچنین افزود پیام من به همشهریان کابل این است که پس از پایان مشورت ها با وکلای گذر و بزرگان شهر کابل، طی چند مرحله، مشکلات اساسی شهر کابل را در عرصه های مختلف حل خواهیم کرد  و در سال جاری همشهریان کابل و ولایات همجوار شاهد یک تحرک عمده خواهند بود.”

رئیس جمهور همچنین از مردم و تمامی رسانه ها خواست تا برنامه مذکور را بدقت نظارت کرده و در صورت مشاهده سهل انگاری و یا هر گونه مشکل دیگر وی را در جریان قرار دهند.

براساس تصمیم رئیس جمهوری در شورای عالی اقتصاد، کابل در چند مرحله باید از وجود زباله ها پاک شود و این برنامه نیز باید به صورت دوامدار ادامه پیدا کند.

همچنین بر اساس تصمیم شورای مذکور، نیروی کار که به تازگی در چارچوب وزارت فواید عامه ایجاد شده است، نیز یکبار در هر سه ماه در این برنامه همکاری می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا