• انتشار: ۱۷ میزان ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۶:۴۴
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 65076
پرینت

رئیس جمهور پیشین ایران: افغانستان در تصرف طالبان است، آنها مسئول جان مردم هستند

داکتر حسن روحانی رئیس جمهور پیشین ایران در واکنش به حمله مرگبار روز گذشته در ولایت قندوز می گوید در شرایط فعلی که افغانستان در تصرف طالبان است، این گروه مسئولیت حفاظت از مردم افغانستان را بر عهده دارد.

داکتر حسن روحانی رئیس جمهور پیشین ایران امروز (شنبه ۱۷ میزان) در واکنش به حمله مرگبار روز گذشته در مسجد سیدآباد ولایت قندوز می گوید “در برابر کشتار بی رحمانه در قندوز نمی توان سکوت کرد.”

آقای روحانی افزوده “تروریست هایی که خود را در پس شعارهای افراطی دینی پنهان کرده اند، نه فقط به جان انسان ها بلکه نسبت به چهره رحمانی اسلام نیز جنایت کرده اند.”

رئیس جمهور پیشین ایران علاوه کرده است در شرایط فعلی که گروه طالبان حکومت را تصرف کرده است، مسئولیت جان مردم افغانستان به عهده آنهاست.

محمد محقق رهبر حزب وحدت اسلامی مردم افغانستان نیز امروز واکنش مشابهی داشت و گفت که طالبان در شرایط فعلی که حکومت را در دست دارد، مسئولیت تامین امنیت مردم را بر عهده دارد، در غیراینصورت آنها نیز مسئول کشتار مردم هستند.

لازم به ذکر است که روز گذشته هنگام ادای نماز جمعه در مسجد جامع سیدآباد ولایت قندوز یک مهاجم انتحاری وابسته به گروه تروریستی داعش خود را منفجر کرد که در نتیجه این انفجار مرگبار دست کم ۵۰ تن جان خود را از دست دادند و شمار زیادی نیز زخمی شدند.  

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.