• انتشار: 20 اکتبر 2018
  • ساعت: 12:02
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 29917
پرینت
با حضور پای صندوق های رأی

رئیس جمهور و رئیس اجرائیه آراء خود را به صندق انداختند

صبح امروز و با آغاز روند رأی گیری محمد اشرف غنی رئیس جمهور و دکتر عبدالله عبدالله رئیس اجرائیه با حضور پای صندوق های رأی آراء خویش را به صندوق انداختند.

به گزارش رها، محمد اشرف غنی رئیس جمهور صبح امروز به لیسۀ امانی یکی از مراکز رأی‌دهی رفت و رأی خود را به صندوق انداخت.
بر اساس معلومات دفتر مطبوعاتی ریاست جمهوری رئیس جمهور غنی که از سوی بانوی اول کشور، رئیس کمیسیون مستقل انتخابات و شماری از اراکین بلند رتبۀ دولتی همراهی می گردید، پس از رأی‌دهی، ضمن تبریک به تمام مردم افغانستان به خاطر آغاز روند ملی انتخابات مجلس نمایندگان، گفت: امروز نا باوری به باور و شک و تردید به یقین مبدل شد و انتقاد امروز به همکاری مبدل گردید.
رئیس جمهور ضمن تشکر از اعضای کمیسیون مستقل انتخابات،از نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان بویژه نیروی هوایی که مواد حساس و غیر حساس انتخابات را به تمام نقاط افغانستان انتقال دادند، نیز تشکر کرده، گفت که این یک موفقیت بزرگ است و تمام آمادگی‌ها توسط خود افغان‌ها گرفته شده است.
دکتر عبدالله، رئیس اجراییه حکومت وحدت ملی، نیز صبح امروز شنبه ۲۸ میزان در لیسه نادریه – یکی از مراکز رأی‌دهی در کابل – رأی داد.
آقای عبدالله، پس از ریختن رأی‌ خود در صندوق از مردم خواست تا به طور گسترده در انتخابات شرکت کنند و به نامزد مورد نظر شان رأی بدهند.
آقای عبدالله گفت برگزاری انتخابات مجلس نماینده‌گان یک قدم بزرگ برای آوردن تغییر در زندگی شهروندان کشور است.
رییس اجرائیه در ادامه گفت حضور مردم در مراکز رأی‌دهی و استفاده از حق رأی شان به معنای نه گفتن به خشونت است: «مردم با حضور خود در مراکز رأی‌ گیری، به خشونت‌ها در کشور پاسخ منفی می‌دهند.»
رییس اجرائیه افزود حکومت از تمام امکاناتش برای تأمین امنیت انتخابات استفاده می کند تا شهروندان کشور به مرکزهای رأی‌ گیری بروند و از حق رأی شان استفاده کنند.
عبدالله تصریح کرد: «هیچ تهدیدی مردم را از حضور در روند انتخابات باز نمی‌دارد. تمام تلاش حکومت برای تأمین امنیت رأی‌دهندگان است.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.