• انتشار: 8 می 2016
  • ساعت: 14:33
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 9335
پرینت
ارگ:

رئیس جمهور متعهد به برقراری عدالت و به کیفر رساندن مجرمین در کشور است

دفتر مطبوعاتی ارگ ریاست جمهوری کشور ساعاتی پس از اعدام شدن شش تروریست در زندان پل چرخی کابل در بیانیه ای نوشت که دولت و رئیس جمهور متعهد به برقراری عدالت و به کیفر رسانیدن مجرمین و تروریستان می باشد.

 

بیانیه ی مطبوعاتی ارگ ریاست جمهوری می نویسد محمد اشرف غنی رئیس جمهوری اسلامی افغانستان حکم اعدام شش تروریست که در فعالیت های عمده تروریستی و مجرمانه در کشور دخیل بودند را امضاء کرد.

بر اساس این بیانیه، حکم اعدام این شش تروریست مطابق با احکام قانون اساسی افغانستان، قوانین جزا و دستورهای دین اسلام و سایر الزامیت های دولت افغانستان تایید شده است.

بیانیه می افزاید که این حکم همچنین براساس درخواست مکرر خانواده های قربانیان حملات تروریستی به امضاء رسید.

بیانیه ارگ ریاست جمهوری علاوه می کند که حکم اعدام این شش تروریست، پس از بررسی دقیق در محاکم منصفانه و عادلانه توشیح شده است.

لازم به ذکر است که این شش تروریست در حالی اعدام می شود که رئیس جمهور هفته پیش لیستی از محکومین به مرگ را پس از حمله مرگبار تروریستی و انتحاری به ریاست دهم اداره امنیت ملی کشور دریافت کرد.

در حمله انتحاری به ریاست دهم امنیت ملی (ریاست امنیت رجال برجسته) ۶۴ تن کشته و ۳۴۷ تن دیگر زخمی شدند.

گرچه شورشیان طالبان پس از این رویداد مسئولیت این حمله را به عهده گرفتند اما مقامات کشور گمان می زنند که شبکه تروریستی حقانی که در پاکستان حضور دارد این حمله را طراحی و اجرا کرده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.