• انتشار: 15 سپتامبر 2015
  • ساعت: 13:54
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 2626
پرینت

رئیس جمهور فرانسه می گوید این کشور مواضع داعش را در سوریه بمباران می کند

فرانسوا اولاند رئیس جمهوری فرانسه دیروز در نشستی مطبوعاتی با همتای نیجریه ای خود گفت که بمباران شورشیان داعش در سوریه ضروری است.

رئیس جمهور فرانسه گفت “ما بخشی از نیروهای ائتلاف در عراق هستیم که علیه داعش در جنگ هستند. از همین رو، ما هواپیماهای شناسایی خود را به سوریه فرستاده ایم تا ما را قادر بسازند بدانیم که حمله هوایی ضروری هست و یا خیر که البته حمله هوایی به مواضع داعش در سوریه بسیار ضروری است.”

هفته گذشته آقای اولاند گفته بود که بدنبال گسترش نفوذ داعش و تهدیدات این گروه افراطی علیه منافع فرانسه در داخل و خارج از این کشور، هواپیماهای فرانسه آغاز به پرواز بر فراز سوریه کرده اند تا مواضع داعش را شناسایی کنند.

لازم به ذکر است که فرانسه در غرب آفریقا درگیر جنگ با گروه بوکو حرام که وابسته به داعش است نیز می باشد و به نیجریه و کشورهای همسایه آن در خصوص مقابله با این گروه های تروریستی کمک لوجیستیکی و اطلاعاتی می کند.

آقای اولاند گفت “بوکو حرام مرتبط با داعش است و از داعش کمک دریافت می کند. به اعتقاد ما، جنگ با بوکوحرام جنگ با داعش است. ”

وی افزود “دیگر نمی توانیم گروه های ترویستی را از یکدیگر متمایز کنیم. تمامی این گروه ها از ایدولوژی مرگ الهام می گیرند. ”

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.