• انتشار: ۲۳ اسد ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۸:۳۱
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 61611
پرینت

رئیس جمهور غنی ۴۰ میلیون افغانی به بی جا شدگان داخلی کمک می کند

آقای غنی تصریح می‌کند به منظور رسیدگی به بی‌جاشدگان داخلی، “یک صندوق به خاطر انسجام کمک‌های سکتور خصوصی” ایجاد و برنامه کاری عاجل برای ده هزار تن روی دست گرفته شود.

با تشدید حملات طالبان و سقوط شماری از ولایت‌های کشور و بی‌جاشدن هزاران خانواده، اکنون رییس جمهور غنی می‌گوید ۴۰ میلیون افغانی از جانب خود به بی‌جاشدگان داخلی کمک می‌کند.

ارگ ریاست جمهوری بانشر خبرنامه‌یی می‌نویسد آقای غنی امروز(شنبه، ۲۳ اسد) در نشستی در خصوص چگونگی رسیدگی به بی‌جاشدگان داخلی، این موضوع را بیان کرده و گفته تمام  فعالیت‌های رسیدگی به بی‌جاشدگان از طریق کمیته‌های اضطراری انجام می‌شود.

براساس خبرنامۀ ارگ، رییس جمهور غنی در این نشست به مسوولین هدایت داده که بخاطر اسکان بی‌جاشدگان، کمپ ایجاد گردد و در آن تمام امکانات مورد نیاز مانند برق و سایر سهولت‌ها، فراهم شود.

آقای غنی تصریح می‌کند به منظور رسیدگی به بی‌جاشدگان داخلی، “یک صندوق به خاطر انسجام کمک‌های سکتور خصوصی” ایجاد و برنامه کاری عاجل برای ده هزار تن روی دست گرفته شود. او تاکید کرده که برنامه دسترخوان ملی نیز در قسمت بی‌جاشدگان داخلی به گونه عاجل تطبیق شود.

این درحالی است که طالبان حملات خود بر کلان شهرهای کشور شدت بخشیده و به شمول قندهار و هرات تا اکنون ۱۹ ولایت را تصرف کرده‌اند. در پی این حملات هزارن خانواده از مناطق اصلی‌شان آواره شده‌اند.

از سویی هم دولت افغانستان روز گذشته اعلام کرد که در برابر طالبان مقاومت می‌کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.