• انتشار: 10 نوامبر 2015
  • ساعت: 00:12
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 4168
پرینت

رئیس جمهور غنی کشتار گروگانان را شدیدا محکوم کرد

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور روز دوشنبه کشتار گروگانان بی گناه از جمله یک کودک را در ولایت زابل که محل درگیری های میان طالبانی نیز می باشد شدیدا محکوم کرد.

مقامات محلی ولایت زابل روز گذشته اعلام کردند که اجساد بی سر هفت تن از شهروندان کشور که چندی پیش از ولایت غزنی روبوده شده بودند را در ولسوالی خاک افغان ولایت زابل پیدا کردند.

گفتنی است که هنوز علت سر بریدن این هفت شهروند کشور نامشخص می باشد. اما برخی از مقامات کشور، گروه داعش را مسئول این رویداد می دانند، اما از آنجایی که دولت کنترول کامل بر این مناطق ندارد تائید صحت کامل این موضوع در حال حاضر امکان پذیر نمی باشد.

لازم به ذکر است که اخیرا گروه داعش با استفاده جویی از برخی طالبان جداشده از دسته اصلی طالبان موفق به نفوذ به برخی مناطق کشور شده اند.

در همین حال آقای غنی در بیانیه ای اعلام کرد “کشتن سنگدلانه افراد بی گناه بخصوص زنان و کودکان در هیچ دین و مذهبی توجیه ندارد و قابل قبول نیست.”

محمد اشرف غنی که ابراز تاسف بسیار از این رویداد کرده است شام روز دوشنبه گفت که جلسه ای فوق العاده دایر خواهد کرد تا عاملین این عمل غیر انسانی را دستگیر کرده و مجازات کنند.

این در حالیست که مقامات محلی ولایت زابل می گویند که درگیری های میان طالبان در سه ولسوالی ولایت زابل به شدت در جریان می باشد.

گفتنی است که این درگیری ها میان گروه اصلی طالبان به سرکردگی ملا اختر محمد منصور و گروه جداشده طالبان به سرکردگی ملا محمد رسول در جریان می باشد.

یک عضور شورای ولایتی زابل گفت که درگیری های میان طالبانی در ولسوالی های ارغنداب، خاک افغان و ده چوچان ولایت زابل به شدت در جریان است و تاکنون کشته های زیادی از دو جناح بر جای گذاشته است، اما آمار دقیق تلفات به دلیل نبود کنترول کامل دولت در حال حاضر امکان پذیر نمی باشد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.