• انتشار: 27 ژوئن 2019
  • ساعت: 18:13
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 35325
پرینت

رئیس جمهور غنی و عمران خان در اسلام آباد دیدار کردند

رئیس جمهور غنی و عمران خان، نخست وزیر پاکستان در اسلام آباد دیدار و گفت و گو کردند.

 آقای غنی که برای سفری دو روزه به پاکستان رفته است، امروز در اسلام‌آباد، پایتخت پاکستان، با عمران خان، نخست‌ وزیر و شاه محمود قریشی وزیر خارجه این کشور دیدار کرد.

به نقل از رسانه‌های پاکستانی، آقای غنی در دیدار با عمران خان، نخست وزیر پاکستان، در اقامتگاهش، در مورد همکاری‌های دوجانبه در عرصه‌های مختلف و اوضاع جاری منطقه‌ای بحث و گفتگو نمود.

دولت پاکستان با انتشار عکس‌هایی گفته است از محمد اشرف غنی در اقامتگاه نخست‌وزیر پاکستان با قطعه تشریفات استقبال شد.

تاکنون جزییات گفتگوهای اشرف غنی و عمران خان نشر نشده است.

اما پیش از  این دیدار، دفتر مطبوعاتی ارگ ریاست جمهوری افغانستان، با نشر خبرنامه‌ای گفت آقای غنی در سفرش به اسلام‌آباد با شاه محمود قریشی وزیر امور خارجه پاکستان دیدار کرده است.

در خبرنامه آمده آقای غنی در راس یک هیات عالی رتبه دولتی صبح امروز پنجشنبه (۶ سرطان) به اسلام آباد پایتخت پاکستان رسید و با شاه محمود قریشی وزیر خارجه آن کشور دیدار نمود.

وزیر خارجه پاکستان از سفر آقای غنی به پاکستان اظهار خوشی نمود و این سفر را برای گسترش روابط و همکاری‌ها و همچنان ایجاد فضای اعتماد میان دو کشور، مفید و ارزنده خواند.

آقای غنی با ابراز تشکر از وزیر خارجه پاکستان گفت براساس اجماع و پیشنهاد نمایندگان لویه جرگی مشورتی صلح به منظور بهبود روابط میان افغانستان و پاکستان، به این کشور آمده‌ است.

آقای غنی ابراز امیدواری کرد روابط دوجانبه میان دوکشور باید براساس احترام متقابل و روابط دولت با دولت استوار باشد، ملت‌های دو کشور نتیجه مثبت به همراه داشته باشد و سبب ترغیب پاکستان برای افزایش نقش فعال اسلام آباد در همکاری ها و اتصال منطقه ای گردد.

قرار است آقای غنی در سفر دو روزه‌اش به پاکستان با مقام‌های این کشور در رابطه با اتصال منطقه‌ای، تجارت، امنیت و صلح گفتگو کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.