• انتشار: 26 ژوئن 2019
  • ساعت: 10:36
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 35275
پرینت

رئیس جمهور غنی فردا به پاکستان می رود

براساس گزارش‌ها قرار است محمداشرف غنی رییس جمهور، فردا پنجشنبه (۶ سرطان) در راس یک هیئت بلند پایه دولتی وارد اسلام‌آباد پایتخت پاکستان شود.

ثرار است آقای غنی در این سفرش در دیدار با رهبری حکومت پاکستان، درباره مسایل امنیتی منطقه، گفتگوهای صلح افغانستان، اتصال منطقه‌یی و مسایل بازرگانی، ترانزیت و سرمایه گذاری‌ها میان دو کشور، گفتگو کند.

ارگ ریاست جمهوری تاکنون تاریخ دقیق سفر آقای غنی به پاکستان را مشخص نکرده است اما با نشر خبرنامه‌ای گفته که آقای غنی در آستانه سفرش به پاکستان، عصر روز سه‌شنبه با شماری از کارشناسان سیاسی و منطقه ای، اساتید دانشگاه‌ها و روزنامه نگاران در رابطه با اهداف این سفر، صحبت نموده است.

محمداشرف غنی، هدف از سفرش به پاکستان را بحث‌های همه جانبه با مقامات پاکستانی در رابطه با اتصال منطقه ای، تجارت و ترانزیت، امنیت و صلح بیان نمود و گفت قبلاً نیز از سوی مقامات پاکستانی دعوت‌هایی صورت گرفته بود، اما این سفر براساس خواست مرد در لویه جرگه مشورتی صلح صورت می‌گیرد.

گفتنی است عمران خان نخست وزیر پاکستان و محمداشرف غنی رییس جمهور کشور در تاریخ ۱۵ ثور سال جاری، تلفنی با یکدیگر گفتگو کردند.

عمران خان در این تماس تلفنی رسما از آقای غنی دعوت کرد تا به پاکستان سفر کند و آقای غنی نیز این دعوت را پذیرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.