• انتشار: 19 سپتامبر 2020
  • ساعت: 18:30
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 48710
پرینت

رئیس جمهور غنی: طالبان برای موفقیت پروسه صلح باید آتش بس را بپذیرند

رئیس‌جمهور تاکید کرد تأمین صلح پایدار ودوام‌دار، یکی از اهداف مذاکرات بین‌الافغانی است و برای رسیدن به این هدف طالبان باید به آتش‌بس دایمی که خواست مردم و حکومت افغانستان است، تن بدهند.

محمد اشرف غنی در واکنش به ترور ایوب غروال، معاون شورای ولایتی پکتیا از گروه طالبان خواست برای برقراری صلح دایمی در کشور و به نتیجه رسیدن گفت‌وگوها، آتش‌بس دایمی بشردوستانه را بپذیرند.

ارگ ریاست جمهوری پیش از چاشت روز شنبه، بیست‌ونهم سنبله به نقل از رئیس‌جمهور نوشت تأمین صلح پایدار ودوام‌دار، یکی از اهداف مذاکرات بین‌الافغانی است و برای رسیدن به این هدف طالبان باید به آتش‌بس دایمی که خواست مردم و حکومت افغانستان است، تن بدهند.

امرالله صالح، معاون نخست ریاست‌جمهوری نیز در واکنش به کشته‌شدن آصف‌خان توخی، آمر امنیت فرماندهی پولیس پکتیکا گفت: «طالبان با دوام جنگ در کشور، پروندۀ گناه و جنایت‌شان را هر روز ضخیم‌تر می‌کنند.»

اسدالله سعادتی، معاون سیاسی شورای عالی مصالحۀ ملی نیز در نشستی زیر نام «گفتمان صلح» گفت گفت‌وگو میان طرف‌های مذاکره جریان دارد و تلاش می‌شود موانع از سر راه صلح برداشته شود.

ایوب غروال، معاون شورای ولایتی پکتیا صبح امروز در مربوطات شهر گردیز این ولایت هدف تیراندازی افراد مسلح ناشناس قرار گرفت.

ممتاز کرخیل، عضو شورای ولایتی پکتیا گفت، حمله به آقای غروال ساعت ۵:۰۰ صبح امروز شنبه، بیست‌ونهم سنبله، هنگامی که او به سوی دانشگاه می‌رفت، صورت گرفته است.

به گفتۀ او، در پی تیراندازی افراد ناشناس، آقای غروال زخمی می‌شود و در راه بیمارستان جان می‌دهد.

حمله به افراد و نیروهای امنیتی در حالی شدت گرفته که مذاکرات مستقیم بین هیأت دولت افغانستان و طالبان روز شنبه هفته گذشته در دوحه گشایش یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.