• انتشار: 27 ژوئن 2019
  • ساعت: 10:12
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 35304
پرینت

رئیس جمهور غنی به پاکستان رفت

رئیس جمهور غنی صبح اروز (پنجشنبه ۶ سرطان) در راس یک هیات عالی رتبه دولتی به اسلام آباد پایتخت پاکستان سفر نمود..

 در این سفر که به دعوت رسمی نخست وزیر پاکستان صورت گرفته، آقای غنی با مقامات پاکستان در رابطه با اتصال منطقه ای، تجارت و ترانزیت، امنیت و صلح بحث‌های همه جانبه خواهد داشت.

هارون چخانسوری سخنگوی ریاست جمهوری کشور با اشاره به این سفر آقای غنی به پاکستان به رسانه‌ها گفت:”در این سفر روی چهار موضوع تمرکز خواهد شد، نخست اتصال منطقوی، دوم تجارت، ترانزیت و سرمایه گذاری و سوم روی امنیت بحث می‌شود، موضوع چهارم در مورد صلح است، چون حکومت افغانستان، مردم و جامعه جهانی آماده‌اند که به این بحران چهل ساله نقطه پایان بگذراند، دیده شود سایر کشورهای منطقه بخصوص پاکستان در این زمینه چقدر آمادگی دارد و چگونه همکاری می‌تواند.”

سفر آقای غنی به پاکستان در حالی صورت گرفته است که مایک پومپئو وزیر خارجه ایالات متحده امریکا سه‌شنبه هفته جاری در جریان سفرش به کابل، روی اهمیت پاکستان در پروسه صلح افغانستان تأکید کرد.

آقای پومپئو همچنان ابراز امیدواری کرد و گفت، انتظار می‌رود تا دوماه آینده با گروه طالبان یک توافق صلح صورت بگیرد.

دور هفتم گفتگوهای زلمی خلیل‌زاد نماینده خاص وزارت خارجه امریکا برای صلح افغانستان نیز با نمایندگان طالبان روز شنبه در شهر دوحه پایتخت قطر آغاز خواهد شد.

نخستین سفر محمد اشرف غنی به پاکستان در سال ۲۰۱۴ میلادی با آغاز کار وی به حیث رییس حکومت وحدت ملی صورت گرفت، وی در شهر راولپندی با مقامات ارشد نظامی آن کشور نیز ملاقات کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.