سیاست

رئیس جمهور غنی به بازماندگان حادثه سقوط هواپیمای اوکراینی تسلیت گفت/ کمک های لازم باید به بازماندگان صورت گیرد

رییس‌جمهور غنی مراتب تسلیت و غم‌شریکی خویش را با خانواده‌ها و بازماندگان سانحه هوایی در کشور ایران ابراز کرد. 

در اعلامیه ارگ ریاست جمهوری آمده است رییس‌جمهور غنی مراتب تسلیت و غم‌شریکی عمیق خویش را با خانوده‌ها و بازماندگان این حادثه المناک ابراز نموده برای جان باخته‌گان جنت فردوس و برای بازماندگان شان صبر جمیل و اجر جزیل استدعا نموده است. 

اعلامیه افزود با تاسف در این رویداد، سیزده تن از شهروندان افغان جان باختند و دولت افغانستان تلاش می‌کند هرچه عاجل بازمانده‌های این حادثه را شناسایی و به آن‌ها کمک‌های لازم را انجام دهد.

در اعلامیه هم‌چنان امده است رییس‌جمهور غنی مراتب تسلیت و همدردی عمیق خویش را به بازماندگان آن عده از شهروندان اوکراین، سویدن، جرمنی، کانادا و انگلیستان که در این حادثه جان باخته‌ اند نیز ابراز نموده است. 

قابل یاد آوریست که هواپیمای اوکراینی با ۱۷۶ مسافر وخدمه روز چهارشنبه (۱۸، جدی) پس از پرواز از میدان هوایی امام خمینی در تهران سقوط کرد که در نتیجه تمام مسافر و خدمه آن جان باختند. 

خبرگزاری‌های ایران امروز شنبه یازدهم جنوری (۲۱ جدی) با صدور اطلاعیه‌ای از ستاد مشترک نیروهای مسلح این کشور ساقط شدن هواپیمای مسافربری اوکراین را بر اثر اصابت موشک ضد هوایی اعلام کردند.

 پیش از این مقام‌های غربی از جمله جاستین ترودو نخست‌وزیر کانادا و اسکات موریسون نخست وزیر استرالیا گفته بودند که هواپیما در روز حملات موشکی سپاه به پایگاه‌های مورد استفاده آمریکا در عراق، هدف پدافند زمین به هوا قرار گرفته‌ است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا