• انتشار: ۲۴ جوزا ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۸:۰۳
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 59390
پرینت

رئیس جمهور غنی با نماینده ویژه آلمان برای افغانستان و پاکستان دیدار نمود

مارکوس پوتزل نماینده ویژه آلمان برای افغانستان و پاکستان در دیدار با رییس جمهور اشرف غنی در خصوص روابط دوجانبه، مسایل منطقه‌ای و روند صلح افغانستان تبادل نظر کرد.

 ریاست جمهوری امروز دوشنبه(۲۴ جوزا) در خبرنامه‌ای گفت مارکوس پوتزل نماینده ویژه آلمان برای افغانستان و پاکستان در دیدار با رییس جمهور اشرف غنی در خصوص روابط دوجانبه، مسایل منطقه‌ای و روند صلح افغانستان تبادل نظر کرد.
ریاست جمهوری جزئیات بیشتر در مورد این دیدار نداده است.
در همین حال، وزارت امور خارجه کشور در بیانیه‌ای می‌گوید محمد حنیف اتمر وزیر امور خارجه در دیدار با مارکوس پوتزل نمایندۀ آلمان برای افغانستان و پاکستان پیرامون روند صلح و همکاری‌های دو کشور پس از خروج نیروهای حمایت قاطع از افغانستان گفت‌وگو کرده است.
وزیر امورخارجه با قدردانی از حمایت و همکاری‌های آلمان، با اشاره به فصل جدید روابط میان افغانستان و جهان، بر اهمیت تداوم حمایت و همکاری‌های آلمان و سایر کشورهای عضو ناتو برای تقویت روند صلح افغانستان و حفظ و تقویت دستاوردهای مشترک دو دهۀ پسین تأکید کرده است.
مارکوس پوتزل نیز از تداوم حمایت و همکاری‌های کشور متبوعش از روند صلح و حفظ دستاوردهای دو دهۀ پسین افغانستان پس از خروج نیروهای حمایت قاطع، به وزیر امور خارجه اطمینان داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.