• انتشار: 5 می 2019
  • ساعت: 10:46
  • سرویس: برگزیده ها
  • کدخبر: 34304
پرینت

رئیس جمهور غنی: با مدیریت آب‌های کشور دریای کابل و کنر به منشأ آبادی در افغانستان تبدیل می‌شوند

رئیس جمهور غنی در دیدار با نمایندگان ولایات ننگرهار، لغمان، کنر و نورستان در لویه جرگه، که شام روز گذشته در ارگ انجام شد، افزود با مدیریت آب‌های کشور دریای کابل و کنر می‌تواند سبب آبادی در افغانستان گردند.

رئیس‌ جمهور خطاب به نمایندگان انتخابی ولایات یاد شده ، گفت به برکت دانش، تدبیر و تعهد آنها به کشور، لویه جرگۀ مشورتی صلح با موفقیت برگزار شد.

 وی افزود «پارون» در نتیجه‌ی سرمایه‌گذاری اساسی، به یکی از شهرهای مهم افغانستان، مبدل خواهد شد.

رئیس جمهور خاطرنشان کرد شهر جلال آباد از طریق پلان منظم به طرف شرق توسعه خواهد یافت. کانال ننگر‌هار، باید به مرکز تولید گل‌های رنگارنگ امارات متحده عربی مبدل گردد.

رئیس‌جمهور تأکید کرد به بی‌جاشدگان و سیلاب زدگان توجه اساسی صورت می‌گیرد.

وی افزود با توجه به تجربه‌ی موفق امنیتی مردمی، مردم شینوار، مومند و ننگرهار، در کنر نیز به‌خاطر بهبود امنیت و ازبین‌بردن داعش، باید سهم بگیرند.

 آقای رئیس جمهور اطمینان داد که پیشنهادات و خواست‌های نمایندگان مردم به برنامه‌ها مبدل می‌گردد و موقع به آنها رسیدگی می‌شود.  

در این جلسه، لعل‌محمد درانی به نمایندگی از ننگرهار، گلزار سنگروال به نمایندگی از ولایت لغمان، حاجی ولایت‌خان مشوانی  به نمایندگی از ولایت کنر و انجنیر سعیدالله به نمایندگی از و لایت نورستان برگزاری  توأم با موفقیت لویه جرگۀ مشورتی صلح را به رئیس‌جمهور و مردم افغانستان تبریک گفتند و از پیشرفت‌ها و دستاوردهای رئیس‌جمهور در بخش‌های مختلف قدردانی کردند.

آنان پیشنهادان و خواست‌های‌شان را در رابطه به تامین امنیت، کشتار هدفمند، اختطاف، جلوگیری از غصب، معارف و جنگل‌داری را با رئیس‌جمهور شریک ساختند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.