• انتشار: ۲۰ ثور ۱۴۰۰
  • ساعت: ۲۲:۱۳
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 57981
پرینت

رئیس جمهور غنی با لوی درستیز انگلستان و پاکستان دیدار نمود

رئیس جمهور غنی در دیدار با لوی درستیز انگلستان و پاکستان با تاکید گفت نقش کشورهای منطقه به ویژه پاکستان در برقراری صلح و تاثیر گذاری این کشور بالای طالبان بسیار مهم است و دو کشور همسایه راهی جز احترام متقابل، حسن همجواری و همکاری اقتصادی ندارند.

رئیس جمهور محمد اشرف غنی قبل از ظهر با جنرال قمر جاوید باجوه لوی درستیز پاکستان و جنرال سرنیک کارتر لوی درستیز بریتانیا، دیدار کرد.

در این دیدارها در خصوص روند صلح، روابط افغانستان و پاکستان، نقش پاکستان در پروسۀ صلح و ختم خشونت ها در افغانستان، بحث و تبادل نظر صورت گرفت.

رئیس جمهور غنی با تاکید گفت نقش کشورهای منطقه به ویژه پاکستان در برقراری صلح و تاثیر گذاری این کشور بالای طالبان بسیار مهم است و دو کشور همسایه راهی جز احترام متقابل، حسن همجواری و همکاری اقتصادی ندارند.

رئیس جمهور افزود که جنگ افغانستان راه حل نظامی ندارد و تاکید طالبان بر راه حل نظامی برای مردم افغانستان غیر قابل پذیرش است و مردم افغانستان خواستار صلح عادلانه و پایدار از طریق بحث و گفتگو هستند.

رئیس جمهور غنی، ثبات هر دو کشور را با همدیگر مرتبط دانسته و خواستار نقش موثر و صادقانه پاکستان در زمینۀ تامین صلح عادلانه و پایدار در افغانستان گردید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.