• انتشار: 5 آگوست 2020
  • ساعت: 11:13
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 46624
پرینت

رئیس جمهور غنی با خانواده های قربانیان انفجار بیروت ابراز همدردی نمود

رئیس جمهور غنی با احساس تاثر نسبت به انفجار قوی روز گذشته در بیروت با خانواده های قربانیان این حادثه ابراز همدردی نمود.

رییس جمهور غنی با خانواده‌های قربانیان انفجار بزرگ در بیروت، پایتخت لبنان، ابراز همدردی کرد.

ارگ اعلام کرد رییس جمهور غنی با آگاهی از انفجار در بیروت، «شدیدا  متاثر» شده ابراز امیدوای کرده است حکومت و مردم لبنان بتوانند این حالت «دشوار و غم‌انگیز» را مدیریت و از آن موفقانه عبور کنند.

در نتیجه انفجار ذخیره‌گاه دو هزار و ۷۵۰ تُنی امونیم نایتریت در بندر بیروت، ۷۸ تن کشته و چهار هزار تن زخمی شده‌اند. مقامات تایید کرده‌اند که عده زیادی در این انفجار هنوز ناپدید اند و احتمال دارد که تلفات افزایش یابد.

این انفجار که روز سه‌شنبه، چهاردهم اسد، پایتخت لبنان را تکان داد به حدی قوی بود که صدای آن تا ۲۴۰ کیلومتر دورتر شنیده شد و حدود ۱۰ کیلومتر اطراف خود را تخریب نمود.

حسن دیاب، نخست وزیر لبنان، به رسانه‌ها گفت یک ذخیره‌گاه که حدود دو هزار و ۷۵۰ تُن امونیم نایتریت از ۲۰۱۴ بدین‌سو در آن نگهداری می‌شد، منفجر شده است.

وی از نگهداری این میزان از امونیم نایتریت اظهار بی‌خبری کرد و گفت با عاملان آن برخورد قانونی می‌کند.

با این حال، نخست‌وزیر لبنان رسیدگی به وضعیت زخمیان را اولویت حکومت خوانده از کشورهای خارجی خواسته است که در کنار لبنان بایستند.

خبرگزاری ملی لبنان گزارش داد این مواد در جریان سال‌های اخیر ضبط و در این انبار نگهداری شده است. با این وجود، دلیل این‌که چرا این انفجار رخ داده، هنوز روشن نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.