• انتشار: 3 نوامبر 2020
  • ساعت: 12:49
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 50326
پرینت

رئیس جمهور غنی: انتقام خون شهدای حمله بر دانشگاه کابل را چند برابر می گیریم

رئیس جمهور غنی در واکنش به حمله تروریستی بر دانشگاه کابل هشدار داد انتقال خودن شهدای این حادثه چند برابر از تروریستان گرفته خواهد شد.

 رییس جمهور غنی پس از پایان حمله تروریستی بر دانشگاه کابل خطاب به دشمنان افغانستان گفت بدون گرفتن انتقام رها نخواهند شد.
وی بیان داشت: «انتقام خون پاک اولادها و شهدای معصوم ما حتماً چند برابر از شما گرفته خواهد شد. نیروهای دلیر ما، شما را در هرگوشه می‌پالند و از بین خواهند برد».
او افزود مردم افغانستان مانند گذشته باز هم در کنار قهرمانان دلیر شان ایستاده‌اند و از آنان به عنوان مدافعین وطن، مردم، قانون و ارزش‌ها، حمایت قاطع می‌نمایند.
رییس جمهور: «دشمنان افغانستان و حامیان آنان باید به گونه واضح بدانند که مردم قهرمان ما هیچ‌گاه در برابر ظلم و وحشت هیچ ظالم و جابری سر خم نکرده اند، بلکه مانند نیروهای دلیر امنیتی و دفاعی ما با شجاعت و دلیری مبارزه کرده اند».
آقای غنی تأکید کرد حمله بر اماکن عمومی و مردمی، حمله بر عزت، پیشرفت و آینده روشن افغانستان می‌باشد.
غنی افزود: «یک‌ بار دیگر با تاکید می‌گویم که حمله بر هم وطنان ما، مساجد، تکایا و مراکز علمی، فرهنگی، اکادمیک و تاسیسات عام‌المنفعه، حمله بر انسان و جنایت ضدی بشری است.»
گفتنی است سه مهاجم مسلح روز گذشته با هجوم بر دانشگاه کابل دانشجویان و استادان این دانشگاه را به رگبار بستند. دست‌کم ۲۰ تن جان باختند و ده‌ها تن دیگر زخمی شدند.
گروه تروریستی داعش مسئولیت این حمله را بر عهده گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.