• انتشار: 22 آوریل 2021
  • ساعت: 14:05
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 57207
پرینت

رئیس جمهور غنی: افتتاح شفاخانه مهمند همانند بند کمال خان برای افغانستان مهم است

رئیس جمهور غنی افتتاح شفاخانه بین المللی مهمند را به همه هموطنان به خصوص مردم قندهار تبریک گفت و افزود اعمار شفاخانه مهمند، همانند اعمار بند کمال خان، برای همه افغانها افتخار است.

رئیس جمهور غنی صبح امروز (پنجشنبه٬ ۲ثور)به قندهار رسید و سپس شفاخانه بین المللی دوصد بستر مهمند را افتتاح نمود.

رئیس جمهور غنی افتتاح شفاخانه بین المللی مهمند را به همه هموطنان به خصوص مردم قندهار تبریک گفت و افزود اعمار شفاخانه مهمند، همانند اعمار بند کمال خان، برای همه افغانها افتخار است.

رئیس جمهور کشور گفت امروز در تاریخ عرصه صحت در افغانستان، یک فصل جدید است.

وی خدمات معیاری و تجهیزات شفاخانه مهمند را مورد ستایش قرار داد.

رئیس جمهور به اعضای کابینه هدایت داد از این پس، مسئولین بلند رتبه دولتی نخست در شفاخانه مهمند اگر به بیماری دچار شدند، خود را درمان نمایند و در صورت ضرورت به خاطر تداوی به بیرون از کشور بروند.

رئیس جمهور در این سفر از سوی معاون اول ریاست جمهوری، مشاور امنیت ملی، رئیس عمومی اداره امور، شماری از اعضای کابینه، والی قندهار و نمایندگان قندهار در شورالی ملی، همراهی می گردید.

در مراسمی که به مناسبت افتتاح این شفاخانه برگزار شده بود ابتدا یونس مهمند معاون اتاق تجارت و سرمایه‌گذاری افغانستان صحبت کرد و خواست های خویش را در رابطه به فراهم آوری تسهیلات از سوی دولت برای تاجران، تشویق آنان به خاطر سرمایه گذاری در کشور و توجه دولت در این خصوص را مطرح نمود.

در ادامه صدیق مهمند رئیس مهمند گروپ گفت شفاخانه بین المللی دوصد بستر مهمند در شرایط دشوار انتشار ویروس کرونا در حوزه جنوب به خصوص برای مردم قندهار، خدمات معیاری را ارائه خواهد کرد.

وی افزود پس از این هموطنان ما نیاز ندارند به خاطر مداوا به بیرون از کشور بروند.

امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری نیز ضمن تبریک به خاطر افتتاح شفاخانه متذکره، گفت حکومت با سکتور خصوص رابطه نزدیک ایجاد کرده است و در انکشاف اقتصادی کشور، نقش سکتور خصوص قابل تقدیر می باشد.

معاون اول ریاست جمهوری گفت: اینکه مسئولین مهمند گروپ در شرایط کنونی در کشور سرمایه گذاری کرده اند، محبت آنان به کشور را نشان می دهد و از طرف دیگر این سرمایه گذاری از خارج شدن سرمایه که برای تداوی در خارج از کشور به مصرف می رسید، جلوگیری می نماید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.