• انتشار: 22 سپتامبر 2015
  • ساعت: 21:09
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 2869
پرینت

رئیس جمهور غنی از پاکستان خواست تا مبارزه جدی علیه تروریسم کند

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور طی یک تماس تلفنی با نواز شریف نخست وزیر پاکستان از این کشور خواست تا مبارزات جدی خود را علیه تروریسم آغاز کند.

آقای غنی با اشاره به ضعف امنیتی در مرزهای دو کشور از پاکستان خواست تا اقدام جدی در خصوص مبارزه با شورشیان طالبان روی دست بگیرد.

لازم به ذکر است که طالبان در اوایل سال جاری اعلام کردند که موج جدیدی از مبارزات خود را علیه دولت افغانستان و نیروهای خارجی مستقر در کشور را آغاز خواهند کرد.

رئیس جمهور غنی بار دیگر بر موضع کابل در خصوص وجود مخفیگاه های شورشیان طالبان در پاکستان تاکید کرد؛ موضوعی که اسلام آباد انکار می کند.

آقای غنی همچنین حمله تروریستی به پایگاه نیروی هوایی پاکستان را شدیدا محکوم کرد، و گفت افغانستان هرگز اجازه نخواهد داد که از خاکش علیه همسایگان استفاده شود.

گفتنی است که مهاجمان مسلح روز جمعه هفته گذشته وارد یک پایگاه نیروی هوایی پاکستان در شهر پشاور شدند و ۲۹ نفر از جمله کارکنان این پایگاه نیروی هوایی را کشتند.

طالبان وابسته به شاخه تحریک طالبانی پاکستانی با ارسال ایمیلی به رسانه ها مسئولیت این رویداد را به عهده گرفتند.

برخی آگاهان سیاسی معتقدند که پس از اینکه افغانستان حمله انتحاری به پایگاه نیروی هوایی پاکستان را محکوم کرد، سرویس اطلاعاتی این کشور درصدد است تا افغانستان را از طرح شکایتش به سازمان ملل متحد در خصوص مداخله پاکستان در امور داخلی افغانستان باز دارند.

لازم به ذکر است تنش و بی اعتمادی میان دو کشور در سال های اخیر افزایش چشمگیری داشته است. برخی مقامات کشور سازمان استخباراتی پاکستان را متهم به پناه دادن به شورشیان طالبان و راه اندازی جنگ علیه افغانستان می کنند.

این در حالیست که پاکستان نیز هم چنین اتهاماتی را گاه به افغانستان وارد می داند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.