• انتشار: 24 آگوست 2020
  • ساعت: 13:14
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 47643
پرینت
تعهد جالب جو بایدن

رئیس جمهور شوم، سلامت را به اقتصاد ترجیح می دهم

بایدن گفت اصلی‌ترین اشتباه دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا این بوده که کرونا ویروس را طوری که باید مهار نکرده است.

نامزد دموکرات انتخابات آمریکا در مخالفت با ترامپ، مدعی شد اگر به قدرت برسد و کرونا همچنان ادامه داشته باشد؛ توصیه مشاورانی که می‌گویند سلامت بر اقتصاد ارجحیت دارد را جدی می‌گیرد، حتا اگر این امر به قیمت نابودی اقتصاد کشور منجر شود.

 جو بایدن نامزد دموکرات انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا، در مصاحبه با « ABC» نیوز، مدعی شده که در مقابله با COVID به هر آنچه که مشاوران حوزه صحت و درمان بگویند؛ عمل می‌کند حتی اگر این مسئله به قیمت تعطیلی اقتصاد آمریکا منجر شود.

به گفته وی، اصلی‌ترین اشتباه دونالد ترامپ رئیس‌جمهور آمریکا این بوده که کرونا ویروس را طوری که باید مهار نکرده است.

بایدن در این باره افزود: جهت اشتغال‌زایی، تحرک و رشد اقتصادی کشور ضرور است که این ویروس را مهار کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که آیا منظور او تعطیلی اقتصاد آمریکا است؛ گفت: تعطیلش می‌کنم. من به حرف دانشمندان ما گوش می‌دهم.

بایدن در مورد دونالد ترامپ، رئیس جمهور فعلی آمریکا گفت: رهبر فعلی این کشور کسی است که هیچ مسئولیتی را قبول نمی‌کند، از رهبری امتناع می‌ورزد، دیگران را مقصر می‌داند، از دیکتاتور‌ها و طرفداران شعله‌های نفرت و تفرقه حمایت می‌کند. آنچه ما در مورد این رئیس جمهور می‌دانیم این است که اگر چهار سال دیگر به او داده شود، ۴ سال او همانند گذشته خواهد بود.

او متعهد شد بهترین‌ها و آنچه به سود مردم آمریکا است را فراهم کند.

جو بایدن با انتقاد از برنامه سفرهای ترامپ گفت: نگاه کنید که با مراسم‌های او چه اتفاقی رخ می‌دهد. مردم می‌میرند، مردم کنار هم جمع می‌شوند، ماسک استفاده نمی‌کنند و در نهایت به کووید می‌رسند.

طبق آخرین آمار ها  تاکنون ۲۳ میلیون و ۵۸۶ هزار و ۶۴۱ نفر در سراسر جهان به بیماری کووید ناشی از ویروس کرونا مبتلا شده‌اند.

از این تعداد ۸۱۲ هزار و ۵۳۷ نفر جان باخته و ۱۶ میلیون و ۸۵ هزار و ۵۹۱ نفر هم از این بیماری بهبود یافته‌اند.

بر اساس آمار‌های رسمی، آمریکا با ۵ میلیون و ۸۷۴ هزار و ۱۴۶ نفر مبتلا، در صدر جدول بیشترین کشور‌های آلوده قرار دارد. پس از این کشور به ترتیب برزیل، هند، روسیه، آفریقای جنوبی، پرو، مکزیک، کلمبیا، اسپانیا و شیلی قرار گرفته‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.