• انتشار: 17 سپتامبر 2020
  • ساعت: 12:39
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 48637
پرینت

رئیس جمهور دستور رسیدگی فوری به قضیه تجاوز گروهی بر یک دختر در بلخ را صادر کرد

صدیق صدیقی سخنگوی رییس جمهور امروز پنج‌شنبه (۲۷سنبله) در رشته توییت های نگاشت رییس جمهور «دستور فوری» رسیدگی به قضیه‌ای تجاوز گروهی به دختر خانمی در بلخ را صادر کرده است.

پس از آن که تجاوز گروهی بر یک دختر در ولایت بلخ رسانه ای شد ارگ ریاست جمهوری اعلام کرد رییس جمهور «دستور فوری» برای رسیدگی به این قضیه‌ را صادر کرده است.

صدیق صدیقی سخنگوی رییس جمهور امروز پنج‌شنبه (۲۷سنبله) در رشته توییت های نگاشت رییس جمهور «دستور فوری» رسیدگی به قضیه‌ای تجاوز گروهی به دختر خانمی در بلخ را صادر کرده است.

صدیقی افزود: «رییس جمهور، پس از نشر گزارش طلوع نیوز مبنی بر تجاوز گروهی به دختر نوجوانی در بلخ، دستور بررسی مجدد قضیه‌ی یاد شده را به اداره‌های لوی سارنوالی و امنیت ملی کشور سپرد.»

او تاکید کرد رییس جمهور دادستانی کل و امنیت ملی را موظف ساخت تا به گونه‌ی‌ فوری اقدامات شان را انجام دهند.

سخنگوی رییس جمهور خاطرنشان کرد حکومت به شمول رسیدگی به وضعیت صحی این دختر اقدامات عملی را نیز به هدف رسیدگی به این قضیه انجام داده و درحال حاضر، این دختر در شفاخانه‌ی امان الله خان زیر تداوی قرار دارد.

صدیقی همچنان تاکید کرد دولت به تامین عدالت و حقوق بشری تمام شهروندان اش به شمول زنان و کودکان متعهد است و در برابر متخلفان قانون از هیچ گونه سعی و تلاش دریغ نخواهد کرد.

تجاوز هفت مرد بر یک دختر در بلخ

این در حالی است که در تاریخ ۲۴ سنبله طلوع نیوز گزارش داده بود که دختر نوجوانی از سوی مردی با پنج پسر و دامادش پس از ربوده شدن با فریب ازکابل به ولایت بلخ مورد تجاوز قرار گرفته است.

در این گزارش آمده است این دختر اکنون در وضعیت بد روحی به سر می برد و فلج شده است.

براساس این گزارش دختری که مورد تجاوز گروهی قرار گرفته از حکومت خواهان عدالت شده و هشدار داده است اگر حکومت مجرمان را به کیفر سخت نرساند، خودش را آتش خواهد زد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.