• انتشار: 27 فوریه 2016
  • ساعت: 07:23
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 7628
پرینت

رئیس جمهور به جنرال جان کمپبل مدال عالی دولتی افغانستان را اعطا کرد

محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور «مدال عالی دولتی درجه اول ستوری» را به جنرال جان کمپبل فرمانده سربازان ناتو و سربازان آمریکایی در افغانستان اهدا کرد.

دفتر مطبوعاتی ارگ ریاست جمهوری کشور در خبرنامه ای نوشت؛ مدال عالی دولتی درجه اول ستوری طی مراسمی خاص در ارگ ریاست جمهوری توسط محمد اشرف غنی رئیس جمهوری افغانستان به جنرال جان کمپبل فرمانده نیروهای ناتو و سربازان آمریکایی در افغانستان اعطا گردید.

خبرنامه می نویسد؛ رئیس جمهوری این مدال را به پاس خدمات و حمایت های جنرال جان کمپبل از نیروهای امنیتی و دفاعی کشور و همچنین تلاش های مشترک موصوف با وزارت های دفاع ملی و وزارت امور داخله برای تامین امنیت افغانستان به وی اعطا کرده است.

در این مراسم شماری از مقام های امنیتی و دفاعی کشور و همچنین مقاماتی از ماموریت حمایت قاطع ناتو در افغانستان حضور داشتند.

جنرال جان کمپبل در ۲۶ اگست ۲۰۱۴ (۴ سنبله/شهریور ۱۳۹۳) به عنوان فرمانده نیروهای آیساف و سربازان آمریکایی در افغانستان از سوی آمریکا انتخاب شد.

دگر جنرال/سپهبد جان نیکلسون چندی پیش از سوی باراک اوباما رئیس جمهوری آمریکا به عنوان جانشین جنرال جان کمپبل انتخاب شد که با تایید سنای این کشور در ماه آینده وارد افغانستان می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.