• انتشار: ۲۹ عقرب ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۴:۲۰
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 68459
پرینت

رئیس جمهور بلاروس: از ارتش برای ورود مهاجران به اروپا استفاده می کنیم

رئیس جمهور بلاروس گفت: ممکن است نیروهای ارتش به مهاجرانی که در مرز با لهستان تجمع کرده‌اند کمک کنند وارد قلمروی اتحادیه اروپا شوند؛ اما به صراحت می‌گویم که ما مهاجران را به مرز نیاورده‌ایم.

رییس جمهور بلاروس از دخالت ارتش برای ورود مهاجران به قلمروی اتحادیه اروپا خبر داد.

به نقل از الجزیره، الکساندر لوکاشنکو گفت: ممکن است نیروهای ارتش به مهاجرانی که در مرز با لهستان تجمع کرده‌اند کمک کنند وارد قلمروی اتحادیه اروپا شوند؛ اما به صراحت می‌گویم که ما مهاجران را به مرز نیاورده‌ایم.

دو هفته است تنش جدیدی میان اروپا و بلاروس بر سر مهاجران روی داده است. اروپا بلاروس را به آوردن مهاجران به مرز با لهستان و تلاش برای به چالش کشیدن امنیت خود متهم می‌کند. اوضاع انسانی نیز در مرز دو کشور وخیم است و هر از چندی تعدادی از مهاجران که در میان آنها زن و کودک هم وجود دارد، جان خود را از دست می‌دهند.

لوکاشنکو در گفتگو با BBC گفت: ما هم انسان هستیم؛ قلب داریم، همه می‌دانند که مقصد اصلی این مهاجران آلمان است و شاید ارتش کمک کند آنها وارد اروپا شوند.

در همین حال اروپا اعلام کرده به دنبال تحریم‌های جدید علیه بلاروس است. از سوی دیگر عراق و سوریه اعلام کرده‌اند فعلاً همه پروازها به سوی بلاروس را تعلیق کرده‌اند چون نمی‌دانند کدام مسافر، مهاجر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.