سیاست

رئیس جمهور با سربازرس ویژه بازسازی افغانستان دیدار کرد

دفتر مطبوعاتی ارگ ریاست جمهوری نوشته است که محمد اشرف غنی رئیس جمهوری کشور عصر روز گذشته با جنرال جان ساپکو سرمفتش ویژه ایالات متحده آمریکا برای بازسازی افغانستان (سیگار) دیدار کرد.

در این دیدار که در ارگ ریاست جمهوری برگزار شد، طرفین پیرامون چگونگی مبارزه علیه فساد اداری در افغانستان بحث و گفتگو کردند.

سرمفتش خاص ایالات متحده امریکا برای بازسازی افغانستان از پایان موفقیت آمیز کنفرانس های وارسا و بروکسل ابراز خرسندی کرد و در مورد گزارشات اخیر ادارۀ سیگار به رئیس جمهور کشور معلومات داد.

وی همچنین از اقدامات و تلاش های حکومت افغانستان در راستای مبارزه علیه فساد اداری حمایت خویش را ابراز کرده و گفت که در زمینه مبارزه با فساد آماده هر گونه همکاری می باشد.

رئیس جمهوری کشورضمن ابراز خوش آمد به جان ساپکو، از فعالیت های اداره سیگار در افغانستان قدردانی کرده، و گفت که حکومت افغانستان با تعهدی که به مردم و شرکای بین المللی دارد، در راستای مبارزه با فساد تلاش می کند و در این زمینه دستاوردهایی نیز داشته است.

آقای غنی همچنین در این دیدار خواهان همکاری اداره سیگار در بخش های سیستم سازی و دیتابیس گردید.

اداره بازرسی ویژه آمریکا برای بازسازی افغانستان (سیگار) در سال ۲۰۰۸ میلادی و به پیشنهاد کنگره آمریکا برای نظارت بر نحوه بازسازی افغانستان و جلوگیری از اصراف و به هدر دادن منابع مالی که در این راستا به مصرف می رسد، تشکیل گردید. این اداره همچنین یک خط تلفونی ویژه دارد که گزارش های تخلفات این چنینی را دریافت می کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا