بین الملل

رئیس جمهور اوکراین پیشنهاد امریکا برای کمک به خروج از کشورش را رد کرد

«ولودیمیر زلنسکی» رئیس جمهور اوکراین پیشنهاد دولت امریکا مبنی بر کمک برای خروج مصونش از «کی یف» را رد کرده و گفته است برای دفاع از کشورش می ماند.

پیش تر گزارش هایی منتشر شده بود که گویا زلنسکی از اوکراین فرار کرده و به کشور رومانی پناه برده است.

او اما شب گذشته با انتشار یک فایل تصویری در کنار اعضای ارشد دولت خود این گزارش ها را رد کرد و گفت که برای دفاع از کشورش می ماند.

همزمان دولت اوکراین در بیانیه ای اعلام کرده که به تهاجم نیروهای روسیه پاسخ سنگینی داده و مدعی شده است که ۳۵۰۰ تن از سربازان روسی را کشته، ۲۰۰ تن دیگرشان را اسیر کرده و همچنین ۱۴ هواپیما و ۸ هلی کوپتر، ۱۰۲ تانک روسی و بیش از ۵۳۰ واسطه نظامی روسیه را نیز منهدم کرده است.

این اقدام رئیس جمهور اوکراین سبب شده که بسیاری از شهروندان افغانستان تصمیم ولودیمیر زلنسکی برای ماندن در کشورش را با فرار اشرف غنی رئیس جمهور پیشین افغانستان مقایسه کنند.

اشرف غنی رئیس جمهور پیشین همواره دیگر سران اسبق افغانستان را مورد تمسخر قرار می داد و می گفت که او مانند آنها از کشور فرار نخواهد کرد، اما در تاریخ ۲۴ اسد سال جاری و زمانی که هنوز نیروهای طالبان وارد کابل نشده بودند، او با چند هلی کوپتر کابل را به مقصد ازبکستان ترک نمود و عملا دولت جمهوریت سقوط کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا