• انتشار: 24 می 2021
  • ساعت: 11:21
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 58477
پرینت

رئیس جمهور آلمان خارجی ها را به اخذ شهروندی آلمان تشویق نمود

رئیس جمهور آلمان همزمان از آلمانی ها خواست «تعلق مسلم» انسانهایی را که در اینجا آمده اند، به رسمیت بشناسند؛ آلمان به تدریج یک کشور مهاجرت شده است و در آینده نیز به مهاجرین نیاز خواهد داشت.

فرانک والتر اشتاینمایر، رئیس جمهور آلمان فدرال در مراسم اعطای حق شهروندی این کشور به شش نفر گفت، اگر پیش شرط ها برای شهروندی وجود داشته باشد، باید خارجی هایی که در آلمان زندگی می کنند، از این حق استفاده کنند.

اشتاینمایر در محل سکونت اش در «کاخ بلویو» در این مراسم خطاب به آنها تأکید کرد: «فقط در این صورت شما واقعاً حق برابر [با آلمانی ها] دارید، فقط در این صورت شما واقعاً حق مشارکت دارید.»

فراخوانی از شهروندان آلمانی

رئیس جمهور آلمان همزمان از آلمانی خواست «تعلق مسلم» انسانهایی را که در اینجا آمده اند، به رسمیت بشناسند؛ آلمان به تدریج یک کشور مهاجرت شده است و در آینده نیز به مهاجرین نیاز خواهد داشت.

اشتاینمایر از شش نفری که شهروند آلمان شده اند، تقاضا کرد که از نظر سیاسی نیز فعالیت داشته باشند. او توضیح داد: «دموکراسی به شما نیاز دارد! سرزمین مشترک ما به دید شما، به تجارب شما نیاز دارد.»

در این مراسم، چهار زن و دو مرد، از مصر، بریتانیا، ایران، اسرائیل، پولند و ترکیه، حق شهروندی آلمانی را با یک متن قانون اساسی به دست آوردند. قانون اساسی آلمان فدرال، به روز یکشنبه ۷۲ ساله میشود.

رئیس جمهور آلمان یادآور شد که قانون اساسی، “تهداب همزیستی” ما می باشد. «این قانون دموکراسی، حکومت قانونمدار، آزادی دینی، حق برابری، آزادی بیان و برخوردای از حق رشد و شکوفایی آزاد را تضمین می کند.»

او افزود که این قانون ما را ملزم میکند که بر حقوق آزادی همه احترام بگذاریم، هیچ کسی را مورد تبعیض قرار ندهیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.