• انتشار: ۱۲ سنبله ۱۳۹۶
  • ساعت: ۱۴:۰۷
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 23976
پرینت

رئیس جمهوری به ننگرهار رفت/ تا ۴ سال دیگر ۶ میلیارد دالر برای نیروی مسلح مصرف می شود

محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری در راس یک هئیت بلند پایه به منظور بررسی وضعیت امنیتی به ولایت ناامن ننگرهار سفر کرد.

آقای غنی امروز یکشنبه ۱۲ سنبله با افسران نیروی دفاعی و امنیتی دیدار کرد و گفت که تا ۴ سال دیگر برای قوای مسلح ۶ میلیارد دیگر مصرف می شود.

او همچنان به استراتژی تازه آمریکا در افغانستان اشاره کرده و افزوده که حمایت ماموریت قاطع از افغانستان افزایش یافته و بیشتر نیز خواهد شد.

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا، به تازگی استراتژی آمریکا در افغانستان را اعلام کرد. او گفت که برخلاف خواسته اولیه‌اش، با خروج نظامیان آمریکایی در افغانستان مخالف است چرا که نمی‌خواهد خلاء ایجاد شده، به قدرت گرفتن گروه‌های پیکارجو منجر شود.

او زمانی برای خروج نیروهای آمریکایی از افغانستان نیز تعیین نکرد و گفت تعداد نظامیان آمریکایی در افغانستان براساس شرایط این کشور تعیین خواهد شد.

ننگرهار در شرق افغانستان از ولایات ناامن افغانستان است. طالبان سالها در این ولایت نفوذ داشتند. شماری از ولسوالی‌های این ولایت نیز از نخستین و قوی‌ترین پایگاه‌های جنگجویان گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) بوده است. وزارت دفاع آمریکا (پنتاگون) در عملیاتی علیه مواضع داعش در افغانستان، بزرگترین بمب غیراتمی خود را معروف به “مادر همه بمب‌ها” در این ولایت به کار برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.