• انتشار: 9 نوامبر 2016
  • ساعت: 14:18
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 15224
پرینت

رئیس جمهوری به حنیف اتمر مدال عالی دولتی داد

محمداشرف غنی رئیس‌جمهوری به منظور قدردانی از کارکردهای محمد حنیف اتمر، به وی مدال عالی دولتی غازی وزیر محمداکبر خان را داد.

ارگ با نشر خبرنامه ای گفته که رئیس جمهوری از خدمات ارزنده و صادقانه مشاور امنیت ملی کشور در زمینه هماهنگی بیشتر میان قوای مسلح و جلب همکاریهای منطقه ای و بین المللی جهت تقویت و تجهیز نیروهای امنیتی و دفاعی، مبارزه با تروریزم و تامین صلح تقدیر کرده است.

رئیس‌جمهورغنی، کارکردهای پیشین مشاور امنیت ملی در بخش‌های تقویت برنامه همبستگی ملی و ارائه خدمات به‌سکتور معارف و امنیتی را نیز قابل قدر دانست.

او گفت که آقای اتمر در مشاوریت امنیت ملی کشور با صداقت کامل کار می‌کند و دیدگاه واضح افغانستان شمول را در ابعاد امنیت ملی در مناسبات بین‌المللی و منطقوی درنظر گرفته‌است.

محمد حنیف اتمر، مشاور امنیت ملی کشور، ضمن تشکری از رئیس‌جمهوری به‌خاطر اعطای مدال گفت: “این افتخار تنها برای من نه، بلکه برای همه همکاران ما و به نیروهای امنیتی و دفاعی است، و شما برای مان افتخار بخشیدید که با این افتخار مسوولیت‌های ما نیز سنگین‌تر می‌گردد.”

آقای اتمر به رئیس جمهوری گفته: “برای شما اطمینان می‌دهیم که از هیچ نوع تلاش برای تأمین صلح و ثبات و رفاه مردم دریغ نخواهیم کرد.”

گفتنی است که در این مراسم به قدم‌شاه شهیم لوی‌درستیز وزارت دفاع ملی، عبدالرحمان رحمان معین ارشد امنیتی وزارت امور داخله و عبدالمتین بیک معاون ولایتی ریاست عمومی امنیت ملی مدال شجاعت داده شده است.

رئیس‌جمهور حین اعطای مدال‌های عالی دولتی شجاعت به لوی‌درستیز وزارت دفاع ملی، معین ارشد امنیتی وزارت امور داخله و معاون ولایتی ریاست‌عمومی امنیت ملی خطاب به‌آنان، از تلاش‌های صادقانه و خدمات ارزندۀ آنان در زمینۀ تأمین امنیت، ثبات و مبارزه با تروریزم تشکری و قدردانی کرد.

رئیس‌جمهور محمداشرف غنی گفت که قوای امنیتی و دفاعی سال دشواری را که قربانی‌های زیادی می‌طلبید، سپری کردند.

او افزود: تشکر از شما که با تلاش‌های دوام‌دار تان توانستید که از حاکمیت، استقلال و مردم افغانستان دفاع نمایید و امنیت و آرامش مردم مدیون قربانی فرزندان راستین این خاک می‌باشد.

رئیس‌جمهورکشور خطاب به‌آنان گفت، شما فرزندان راستین و واقعی وطن بوده و ثابت کردید که در راه حق روان هستید، زیرا مبارزه ما میان حق و باطل است، شما در خط نخست نبرد جهت مبارزه و دفع پلان‌های شوم دشمنان مردم افغانستان از هیچ نوع تلاش دریغ نکردید.

رئیس‌جمهور گفت که دشمنان مردم افغانستان زیان‌های مالی فراوان به مردم وارد کرده‌اند، اما نیروهای امنیتی و دفاعی برای ثبات و رفاه مردم و کشور شان تلاش می‌ورزند، این مدال‌ها تنها برای شما نه، بلکه برای همه قوای مسلح و شهدای نیروهای امنیتی و دفاعی کشور می‌باشد.

در این مراسم، محمدسرور دانش معاون دوم رئیس‌جمهوری، انجنیر محمدخان و استاد محمدمحقق معاونین ریاست اجرائیه، وزرای دفاع ملی، امور داخله و مالیه، رئیس و معاونین ریاست‌عمومی امنیت ملی و شماری چند از مسوولین بلندپایۀ ملکی و نظامی نیز حضور داشتند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.