• انتشار: 15 جولای 2015
  • ساعت: 17:12
  • سرویس: امنیت و جرایم
  • کدخبر: 1038
پرینت
نمایندگان مجلس

رئیس جمهوری باید در مورد ناامنی های اخیر وضاحت دهد

نمایندگان مجلس به دلیل ناامنی های اخیر خواهان تشکیل جلسه ای فوق العاده شدند تا رئیس جمهوری در مورد ناامنی های اخیر توضیح دهد.

این نمایندگان می گویند که با تشکیل حکومت وحدت ملی، ناامنی ها هر روز نسبت به روز قبل بیشتر می شود.

محمد صالح سلجوقی، عضو مجلس در جلسه عمومی امروز (چهارشنبه) گفت که از یک سال بدین سو، بیکاری، فقر، ناامنی و کشت مواد مخدر افزایش یافته و تقسیم قدرت به ضعف سیاسی تبدیل شده است.

آقای سلجوقی افزود که رئیس جمهوری و رئیس اجراییه باید به مجلس دعوت شوند و در مورد معضل های کنونی به مردم و نمایندگانش توضیح دهند.

صفورا ایلخانی، دیگر نماینده مجلس نیز گفت که رخصتی مجلس تا دو هفته دیگر تمدید شود و از مقام های حکومت وحدت ملی بخواهیم که در مورد مشکلات اخیر توضیح دهد.

کبری مصطفوی نیز خواهان جلسه ای فوق العاده شد تا رئیس جمهوری در مورد ناامنی های اخیر توضیح دهد.

این ناامنی ها در حالی افزایش یافته است که یک هفته پیش مذاکرات رسمی صلح با گروه با صلاحیت طالبان نیز برگزار شده بود.

از یک هفته بدین سو، گراف ناامنی ها، نسبت به ماه های قبل رشد چشمگیری داشته است و هر روز بیش از ۲۰ تن در گوشه کناری از کشور جان های خود را از دست می دهند.

میرداد نجرابی، نماینده مجلس اظهار کرد که به دلیل ناامنی های اخیر، کمیسیون های امنیتی مجلس با نهادهای امنیتی جلسه ای داشت که هیچ نهاد امنیتی پاسخ قانع کننده ای نداد.

آقای نجرابی افزود که علاوه بر نداشتن جواب قانع کننده به پیشنهادهای اعضای مجلس نیز گوش نمی دهند.

ظاهر قدیر، که ریاست مجلس را برعهده داشت گفت که امنیت هر روز خراب تر می شود و اکثر ولایت ها با مشکل جدی امنیتی مواجه است، از حکومت می خواهیم که مشکلات امنیتی را جدی بگیرد و مورد بررسی قرار دهد.

آقای قدیر در خصوص پیشنهاد نمایندگان مجلس در مورد جلسه فوق العاده گفت که بعد از تعطیلات عید سعید فطر در این مورد تصمیم گیری خواهیم کرد.

به گفته وی، ریاست جمهوری گفته بود که هر شش ماه به مجلس خواهم آمد و در مورد مسائل مهم کشور به مردم و نمایندگانش پاسخ خواهم داد.

اکنون که بیش از ۹ ماه از حکومت می گذرد، هنوز رئیس جمهوری به مجلس نرفته است.

گفتنی است که قبل از این، نمایندگان مجلس به دلیل ناامنی های اخیر می خواستند که وزیر داخله را استیضاح کنند اما تاکنون به دلیل تکمیل نشدن نصاب مجلس، عملی نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.