• انتشار: 23 آوریل 2020
  • ساعت: 11:28
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 43954
پرینت

رئیس جدید یوناما در افغانستان به طور رسمی کارش را آغاز کرد

دیبوره لیونز در حالی به حیث نمایندۀ ملل متحد در افغانستان کارش را آغاز کرده است که تلاش‌ها برای مبارزه با کروناویروس و آغاز مذاکرات صلح با طالبان جریان دارد.

رییس جدید هیات معاونت سازمان ملل متحد در افغانستان (یوناما) روز پنجشنبه ۲۳ اپریل (۴ ثور) کارش را به طور رسمی آغاز کرد.

انتونیو گوتیرش، منشی عمومی ملل متحد در ۲۴ مارچ سال روان میلادی، دیبوره لیونز را به جای تدامیچی یاماموتو، رییس پیشین هیات معاونت ملل متحد در افغانستان تعیین کرد.

خانم لیونز در یک تویت، خواهان همکاری در بخش صلح، حقوق بشر، رفاه و حمایت از افغان‌ها شده است.

او گفته است: «من افتخار می‌کنم که کار را به عنوان نماینده سازمان ملل در افغانستان آغاز کردم. من مشتاقانه منتظر تقویت مشارکت خود با افغان‌ها و حمایت از کار برای تحقق صلح، حقوق بشر و رفاه برای همه هستم.»

همچنان بر بنیاد اعلامیه یوناما، خانم لیونز گفته است با وجود چالش‌های بزرگ به شمول جنگ و شیوع بیماری کووید-۱۹ در افغانستان، فرصت‌های چون مذاکرات صلح در آن کشور امیدواری را برای آیندۀ روشن ایجاد می‌کند.

خانم لیونز پیش از این در سال‌های ۲۰۱۳ تا ۲۰۱۶ به عنوان سفیر کانادا در افغانستان نیز کار کرده است.

او پیش از سمت جدیدش سفیر کانادا در اسراییل بود.

یوناما گفته است رییس جدید این دفتر تا رسیدن به کابل، کارش را از کانادا پیش خواهد برد.

حکومت افغانستان از آغاز کار خانم لیونز به حیث رییس جدید یوناما در آن کشور استقبال کرده است. صدیق صدیقی سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان خطاب به خانم لیونز گفته است: «این بسیار خوب است که شما را دوباره در کابل با خود داریم.»

دیبوره لیونز در حالی به حیث نمایندۀ ملل متحد در افغانستان کارش را آغاز کرده است که تلاش‌ها برای مبارزه با کروناویروس و آغاز مذاکرات صلح با طالبان جریان دارد.

همچنان افغانستان در این مقطع زمانی با کشمکش‌های سیاسی مواجه است و هنوز هم جنجال‌های سیاسی میان اشرف غنی و عبدالله عبدالله حل نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.