• انتشار: ۲۰ میزان ۱۳۹۵
  • ساعت: ۰۰:۲۹
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 14204
پرینت

رئیس امنیت ملی بخاطر سقوط بخشی از کندز عذرخواهی کرد

معصوم استانکزی رئیس اداره امنیت ملی کشور امروز در مقابل سناتوران کشور بخاطر سقوط بخشی از شهر کندز به دست طالبان از مردم کندز عذرخواهی کرد.

معصوم استانکزی رئیس امنیت ملی که امروز توسط مجلس بزرگان/سنا بخاطر افزایش ناامنی های اخیر در کشور و بخصوص کندز به این مجلس فراخوانده شده بود، از مردم کندز برای سقوط بخشی از این شهر عذرخواهی کرد.

لازم به ذکر است که مجلس سنا همچنین عبدالله حبیبی وزیر دفاع و تاج محمد جاهد وزیر امور داخله را نیز احضار کرده بود.

آقای استانکزی اذعان کرد که نیروهای امنیتی و دفاعی کشور موظف بودند تا اقدامات لازم برای جلوگیری از حملات هماهنگ شده طالبان روی دست بگیرند، که متاسفانه این اقدامات را نداشتند.

او گفت “ما از مردم کندز عذرخواهی میکنیم، در واقع همه ما باید عذرخواهی کنیم بخاطر کاری که باید انجام می دادیم تا از این رویداد جلوگیری کنیم. کار به موقع انجام نشده بود، اما هم اکنون در مراحل پایانی جنگ هستیم.”

رئیس امنیت ملی گفت که جنگ در افغانستان هم اکنون به مراحل پایانی اش رسیده است و تاکید کرد که دلایل افزایش خشونت های اخیر در کشور با سناتوران در صورت عدم حضور رسانه ها شریک خواهد شد.

در همین حال، وزیر دفاع گفت که نیروهای امنیتی کشور در حال حاضر سخت ترین کار یعنی مبارزه با تروریزم را می کنند، کاری که بسیاری از کشورها نتوانسته اند با ان مقابله کنند.

وی همچنین گفت که تمامی گروه های تروریستی هم اکنون در افغانستان جمع شده اند و علیه نیروهای امنیتی در حال جنگ هستند.

به گفته وی، هفته گذشته، نیروهای امنیتی دست کم ۱۵۳ حمله گروه طالبان را خنثی کردند.

او افزود دشمنان تاکنون با شکست های زیادی مواجه شده اند، ولی همچنان در تلاش هستند.

آقای حبیی هشدار داد که این شکست آخرین شکست آنها نخواهد بود.

دوشنبه هفته گذشته، شورشیان طالبان از چندین جناح به شهر کندز حمله کردند و برای ساعاتی بخش اصلی این شهر را در تصرف خود داشتند، اما نیروهای امنیتی آنها را به عقب راندند.

از آن زمان به بعد، شورشیان طالبان بارها حملاتی را علیه شهر کندز و نیروهای امنیتی راه اندازی کردند، که با پاسخ نیروهای امنیتی مواجه شده اند.

این درگیری ها تاثیر شدیدی بر زندگی ساکنان کندز گذاشته است، بطوریکه، سازمان ملل در تازه ترین بیانیه اش نوشته که بیش از ۲۴ هزار نفر از ساکنان کندز بیجا شده اند و به ولایات مجاور پناه برده اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.