سیاستِتیتر یک

رئیس الوزرای طالبان: امارت همه شمول‌تر از حکومت پیشین است

ملا محمد حسن آخند، رییس الوزرای حکومت طالبان شام امروز (شنبه ۶ قوس) در نخستین بیانیه‌اش بر روابط خوب میان امارت اسلامی و کشورهای منطقه و جهان تأکید کرده و گفت که امارت اسلامی همه شمول تر از حکومت پیشین است.

رییس الوزرای طالبان در یک فایل صوتی نیم ساعته در باره مسایل گوناگون به شمول آموزش دختران، اوضاع اقتصادی، منجمد ماندن ذخایر ارزی افغانستان، مسایل امنیتی و اصلاحات در آینده سخن زد.

او گفت که امارت اسلامی می‌خواهد با همه کشورها روابط خوب سیاسی و اقتصادی داشته باشد.

او همچنان اضافه کرد که امارت اسلامی نمی‌‌خواهد در امور دیگران مداخله کند و از کشورها خواست که کمک‌های شان را به مردم افغانستان ادامه دهند.

رییس الوزرای طالبان به تمام ادارات دولتی تحت امرش دستور داد که برای رسیدگی به مشکلات مردم دروازه‌های ادارات حکومتی را باز نگه دارند و افرادی را که از نام نیروهای امارت اسلامی سوء استفاده می‌کنند، خلع سلاح و به پنجه قانون بسپارند.

او همچنان افزود که برای اصلاحات ادارات دولتی کمیسیون‌های گوناگونی را ایجاد کرده است تا به مشکلات مردم رسیدگی صورت بگیرد.

ملا محمد حسن آخند همچنین افزود که تا هنوز به افرادی که در حکومت پیشین کار می‌کردند، هیچ گونه آسیب نرسیده است.

وی در این بیانه گفت که حکومت امارت اسلامی همه شمول‌تر از حکومت پیشین است.

رییس الوزرای طالبان درارتباط با مسایل مرتبط با حقوق بشری و حقوق بانوان گفت که حقوق اصلی بانوان را برای شان داده اند و نیز در حکومت کنونی حقوق بانوان مطابق شریعت اسلامی تامین می‌شود.

به گفته وی، اگر ذخایر ارزی افغانستان آزاد شود، مشکلات اقتصادی در کشور حل خواهد شد.

او افزود که چالش‌های اقتصادی پیش از آمدن امارت اسلامی نیز وجود داشت. 

نوشته های مشابه

۲ دیدگاه

  1. طالبان محترم باید بدانند که سرهای خلق خداوند[ج] را با تهدید برچه و خنجر میتوان خم نگهداشت اما قلبهایشان را تسخیر نتوان کرد!

  2. طالبان حقوق بشر وحقوق اقلیت ها وحقوق زنان را رعایت نمی نمایند و حکومت فراگیر را تشکیل نمیدهند !! لذا نباید از طرف جامعه جهانی برسمیت شناخته شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا