• انتشار: 8 جولای 2020
  • ساعت: 21:34
  • سرویس: بین الملل
  • کدخبر: 45604
پرینت

رئیس اف بی آی امریکا: چین می خواهد به تنها ابرقدرت دنیا تبدیل شود

به گتفه‌ رئیس پلیس فدرال آمریکا(اف بی آی) چین تلاش دارد تا به تنها ابر قدرت جهان مبدل شود و برای رسیدن به این هدف آماده است تا به هراقدامی دست بزند.

کریستوفر ری، رئیس پلیس فدرال آمریکا (اف‌بی‌آی) می‌گوید چین تلاش دارد به هر قیمتی که شده به تنها ابرقدرت برتر جهان مبدل شود و برای رسیدن به هدفش به هر اقدامی که لازم بداند، دست خواهد زد.

کریستوفر ری، رئیس پلیس فدرال آمریکا این سخنان را (سه‌شنبه ۱۷ سرطان) هنگام سخنرانی‌اش در اندیشکده هودسون در واشنگتن ابراز کرد.

آقای ری گفت نیروهای اف‌بی‌آی هر ده ساعت یک پرونده جدید ضدجاسوسی علیه چین باز می‌کند و حدود نیمی از پنج‌هزار پرونده‌ی ضدجاسوسی جاری در آمریکا مربوط به چین است.

به گتفه‌ی وی چین تلاش دارد تا به تنها ابر قدرت جهان مبدل شود و برای رسیدن به این هدف آماده است تا به هراقدامی دست بزند.

به نقل از بی‌بی‌سی، رئیس پلیس فدرال آمریکا مدعی شد دولت چین کارزاری چند لایه و چند وجهی را علیه آمریکا آغاز کرده است.

به گفته‌ی وی، چین هدف گرفتن آن‌عده از شهروندانش که مخالف دولت آقای شی جینپینگ، رئیس جمهور چین هستند و در خارج از چین به سر می‌برند، را آغاز کرده و همچنان به دنبال دست‌یافتن به نتایج تحقیقات آمریکا درباره ویروس کرونا است.

آقای ری گفت رئیس جمهور چین، برنامه‌ای تحت عنوان «شکار روباه» به راه انداخته که هدفش چینی‌های خارج از کشور و مخالفان با دولت آقای شی است. دولت چین از آنها می‌خواهد که به کشورشان بازگردند و راه‌هایی هم که برای تحقق این امر از سوی دولت چین در نظر گرفته شده، هولناک هستند.

رئیس پلیس فدرال امریکا افزود در حال گفتگو با رقبای سیاسی، مخالفان دولت و منتقدانی هستیم که تلاش می‌کنند موارد نقض حقوق بشر پکن را برملا کنند.

«در یک مورد وقتی چینی‌ها موفق به پیدا کردن شخص مورد هدفشان نشدند، دولت چین یک نماینده به سوی خانواده فرد مذکور فرستاد تا به او پیغام دهند که دو گزینه پیش رو دارد؛ یکی اینکه به چین بازگردد و دوم این که خودش را بکشد»

کریستوفر ری در مورد تلاش‌های چین برای جاسوسی تجاری، سرقت اطلاعات و تخلفات مالی و فعالیت‌های سیاسی غیرقانونی گفت این کشور برای این اقدامات خود رشوه و حق سکوت می‌پردازد تا از این طریق بتواند سیاست‌های آمریکا را متاثر کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.