• انتشار: ۲ عقرب ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۳:۴۳
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 66423
پرینت
سالروز میلاد پیامبر اسلام(ص) در هرات گرامی داشته شد

رئیس اطلاعات فرهنگ طالبان: برای ارزش و جایگاه زنان مبارزه می کنیم

رئیس اطلاعات فرهنگ هرات تصریح نمود:« امارت اسلامی ارزش و جایگاه زنان را نسبت به آمریکایی ها بیشتر می داند و خوب می تواند این جایگاه را حفظ کند.»

رئیس اطلاعات و فرهنگ امارت اسلامی در مراسم گرامیداشت از سالروز میلاد پیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی(ص) در هرات گفت قبل از اسلام زنان زنده به گور می شدند و هیچ جایگاهی در جامعه برای بقای زندگی نداشتند.

مولانا نعیم الحق حقانی افزود از نظر امارت اسلامی طالبان نوع رفتار با زنان در زمان بلال حبشی(قبل از ظهور اسلامی) غلط و نامشروع به حساب می آید.

وی تاکید کرد امارت اسلامی در مقایسه با امریکایی ها بیشتر به جایگاه زن اهمیت می دهد.

مولانا نعیم الحق حقانی افزود:«دختران و زنان با استعداد از اهمیت و جایگاه زیادی در جامعه و مخصوصا در حکومت امارت اسلامی افغانستان برخوردار می باشند.»

وی تاکید کرد زنان افغانستان افتخار جامعه هستند و برای این ارزش ها امارت اسلامی مبارزه خواهد کرد.

رئیس اطلاعات فرهنگ هرات تصریح نمود:« امارت اسلامی ارزش و جایگاه زنان را نسبت به آمریکایی ها بیشتر می داند و خوب می تواند این جایگاه را حفظ کند.»

آقای حقانی علاوه کرد آمریکایی ها در همین قلعه اختیارالدین (ارگ) هرات خطاب به امارت اسلامی گفتند یا پیروز می شوند یا زنده به گور خواهند شد؛ زنده به گور نشدند، اما زلیلانه خاک و جغرافیای مردم افغانستان را ترک کردند.

این اظهارات مقام امارت اسلامی طالبان در حالی بیان می شود که هنوز مشکل تحصیل دختران و اشتغال زنان حل نشده و نیمی از جمعیت تحصیلی کشور از رفتن به مکتب باز مانده اند.

امارت اسلامی اما اعلام کرده به حقوق زنان در چارچوب شریع اسلامی احترام می گذارند؛ تعیین این چارچوب برای تحصیل و کار زنان اما مورد پرسش بسیاری از کارشناسان قرار گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.