بین المللِتیتر یک

رئیس استخبارات پاکستان برکنار شد؛ ندیم احمد انجم جای او را گرفت

بخش مطبوعاتی سازمان استخبارات پاکستان (آی اس آی) گفته است که جنرال فیض حمید از ریاست این سازمان کنار گذاشته شده و به جای وی جنرال ندیم احمد انجم منصوب شده است.

جنرال «ندیم احمد انجم» وابسته به قطعه پنجاب ارتش و فرمانده قول اردوی سوم کراچی بود که به عنوان رییس جدید سازمان استخبارات نظامی پاکستان گماشته شده است.

جنرال ندیم احمد انجم مدرک ماستری خود را از «کینگ کالج» لندن گرفته است و دوره های آموزش نظامی متفاوتی را در بریتانیا، آمریکا و شهرهای کویته و اسلام آباد پاکستان گذرانده است.

جنرال فیض حمید تقریبا به مدت ۲۷ ماه رئیس سازمان استخبارات پاکستان بود؛ او پیش از این سمت نیز به عنوان رئیس بخش ضد جاسوسی استخبارات پاکستان فعالیت می کرد.

از آنجایی که او تاکنون فرماندهی قول اردویی را در پاکستان بر عهده نداشته است، هم اکنون پس از برکناری از سمت ریاست آی اس آی به عنوان فرمانده قول اردوی پیشاور تعیین گردیده است.

جنرال فیص حمید به عنوان رئیس آی اس آی پس از تسلط طالبان بر افغانستان در سفری سوال برانگیز به کابل آمد و با رهبران طالبان دیدار نمود.

هدف از این سفر جنرال فیض حمید به افغانستان که بسیاری آن را دخالت آشکار پاکستان در امور داخلی افغانستان عنوان کردند رفع اختلاف رهبران طالبان بر سر تقسیم قدرت عنوان شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا