• انتشار: 6 آوریل 2020
  • ساعت: 19:48
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 43275
پرینت

رئیس ارگان های محل: ۱۵ زندانی که طالبان خواستار آزادی شان شده است خون مردم را ریخته اند

رئیس ارگان های محل می گوید پانزده زندانی که طالبان در مرحله اول خواهان آزادی شان شده کسانی هستند که عملا در حملات انتحاری دست داشته خون مردم بی گناه افغانستان را ریخته اند.

رییس ارگان های محلی می گوید رهبران طالبان خواهان آزادی آن عده از زندانیان شان در مرحله اول هستند که بسیاری از آنها در حملات انتحاری دست داشته اند.

عبدالمتین بیگ، رئیس اداره مستقل ارگان‌های محلی امروز (دوشنبه ۱۸ حمل) در یک کنفرانس خبری گفت بسیاری از زندانی هایی که طالبان خواستار آزادی آنها شده اند مشکلات جدی داشته در حملات انتحاری از جمله حمله به ریاست هواشناسی، هتل کانتیننتال و شفاخانه امنیت ملی دست داشته اند و عملا خون مردم بی گناه افغانستان را ریخته اند.

آقای بیگ گفت: «لجاجت حد و حدود دارد. هر چیزی را نمی‌توانیم تحمل کنیم. ما می‌خواهیم صلح بیاید… آماده‌ایم زندانیانی را رها کنیم که خطر کمتری برای جامعه داشته باشد.»

وی همچنان گفت: «اگر طالب واقعا صلح می‌خواهد چرا لبیک نمی‌گوید؟ اول سر ما فرماندهان جنگ خود را رها می‌کند، قاتلین ملت را می‌خواهد که برود یک ولایت را سقوط بدهد، مردم از ما سوال می‌کنند.»

او همچنین تاکید کرد رهایی زندانیان طالبان از تعهدات حکومت افغانستان نبوده و حکومت به خاطر صلح خواهی مردم، انعطاف نشان داد و حاضر شد مشروط به کاهش خشونت‌ها و به شکل مرحله وار، زندانیان این گروه را رها کند.

پیش از این سهیل شاهین، سخنگوی دفتر سیاسی گروه طالبان در قطر گفته بود که این پانزده نفر شامل فهرست پنج هزار زندانی هستند که قبلا با حکومت افغانستان شریک شده است و رهایی آنها برای کمک به تیم فنی طالبان برای شناسایی سایر زندانیان لازم است.

وی همچنان تاخیر در روند رهایی زندانیان را تاخیر در آغاز روند گفت‌وگوهای بین‌الافغانی خوانده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.