• انتشار: 30 نوامبر 2020
  • ساعت: 10:06
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 51394
پرینت

رئیس ارکان لوای سوم ارتش در بادغیس کشته شد

در پی اصابت گلولۀ هاوان به مقر نیروهای ارتش در ولسوالی بالامرغاب ولایت بادغیس عبدالبصیر عثمانی، رییس ارکان لوای سوم نیروهای ارتش جان باخت و هشت نیروی نظامی دیگر زخم برداشتند.

مسوولان ارتش در ولایت بادغیس تأیید می‌کنند در برخورد یک گلولۀ هاوان بر مقر نیروهای ارتش در ولسوالی بالامرغاب این ولایت، رییس ارکان لوای سوم ارتش جان باخته است.

حسیب‌الله مسعود آخندزاده، فرمانده لوای سوم ارتش مستقر در بادغیس می‌گوید شب گذشته (یک‌شنبه، نهم قوس) یک گلولۀ هاوان بر مقر نیروهای ارتش اصابت کرد. به گفتۀ او، در پی اصابت این گلولۀ هاوان عبدالبصیر عثمانی، رییس ارکان لوای سوم نیروهای ارتش جان باخت و هشت نیروی نظامی دیگر زخم برداشتند. آقای آخندزاده می‌افزاید این گلولۀ هاوان از سوی جنگ‌جویان گروه طالبان در این ولسوالی، پرتاب شده است.

فرمانده لوای سوم ارتش خاطرنشان ساخت پیکر رییس ارکان لوای سوم نیروهای ارتش به مرکز ولایت بادغیس منتقل شده است. او همچنان اضافه کرد وضعیت سه تن از زخمیان این رویداد نیز وخیم گزارش شده است.

طالبان اما تاکنون در پیوند به این رویداد چیزی نگفته‌اند.

ولسوالی بالامرغاب در صد کیلومتری‌ مرکز ولایت بادغیس از ولسوالی‌های استراتژیک این ولایت است. این ولسوالی همچنان مسیر اصلی اتصال ولایت‌های شمال با غرب کشور شناخته می‌شود. افزون بر این، بخشی از سرک حلقه‌یی کشور نیز از این ولسوالی می‌گذرد و ساخت این سرک حلقه‌یی به دلیل چالش‌های امنیتی و حضور گستردۀ جنگ‌جویان طالبان همواره به تعویق افتاده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.