برگزیده هاسیاستِتیتر یک

رئیس ارتش طالبان: امریکا دو دهه با امارت جنگیده؛ توقع رسمیت از آن نداریم

قاری فصیح الدین فطرت رئیس ارتش امارت اسلامی طالبان می گوید که امریکا و ناتو طی ۲۰ سال گذشته با طالبان عملا در جنگ بوده اند و امارت اسلامی نیز توقع رسمیت از آنها را ندارد.

قاری فصیح الدین فطرت بدخشی رئیس ارتش و ملا محمد یعقوب مجاهد سرپرست وزارت دفاع طالبان که هر دو به ولایت بدخشان رفته اند، از ولسوالی های مرزی و نیروهای نظامی طالبان در این مناطق بازدید کردند.

در این بازدیدها، قاری فصیح الدین گفت که امریکا طی بیست سال گذشته عملا با امارت اسلامی طالبان در جنگ بوده است، و امارت نیز هم اکنون توقع رسمیت از آنها را ندارد.

در همین حال، ملا محمد یعقوب نیز گفت: «دشمن می خواهد به نام سمت، زبان، قوم و نژاد تفرقه ایجاد کند، اما امارت اسلامی به هیچ شخص و گروهی اجازه چنین فعالیت هایی را در افغانستان نخواهد داد.»

او همچنین از ارتقای لوای دوم پیاده بدخشان به فرقه نظامی با فرمان ملا هبت الله آخندزاده رهبر عالی این گروه در آینده نزدیک خبر داد.

این گفته ها در حالی از سوی قاری فصیح الدین فطرت مطرح می گردد که یک هیات ۱۵ نفره از طالبان به تازگی از سفر ناروی برگشته اند که گفته می شود در این سفر سه روزه، از خواسته های اصلی طالبان از کشورهای غربی، مشروعیت و آزادسازی دارایی های افغانستان بوده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا