• انتشار: 23 سپتامبر 2020
  • ساعت: 16:26
  • سرویس: اجتماعی
  • کدخبر: 48896
پرینت

رئیس اداره ملی احصائیه: درج نام مادر در تذکره اختیاری ست

رییس جمهور غنی اخیرا طی فرمانی، تعدیل و ایزاد در برخی از مواد قانون ثبت احوال نفوس به ‌منظور درج نام مادر در شناس‌نامه‌های الکترونیکی را که پیش از آن از سوی کابینه تصویب شده بود، توشیح کرد.

جاوید رسولی، رییس اداره ملی احصاییه می گوید درج نام مادر در شناس‌نامه الکترونیکی اختیاری بوده و به رضایت متقاضی اضافه می‌شود.

رییس اداره ملی احصاییه امروز (چهارشنبه، ۲ میزان) طی یک نشست خبری گفت درج نام مادر در شناس‌نامه های الکترونیکی اجباری نیست و در صورتی‌که متقاضی با درج نام مادر رضایت نداشته باشد، شناس‌نامه وی بدون نام مادر چاپ می‌شود.

آقای رسولی همچنان تاکید کرد، شناس‌نامه‌های الکترونیکی که پیش از این بدون نام مادر توزیع شده مدار اعتبار بود و نیاز نیست دارندگان آن دوباره برای گرفتن شناس‌نامه مراجعه کنند.

بر اساس گفته‌های وی تمامی شناس‌نامه‌های الکترونیکی که با نام مادر یا بدون نام مادر چاپ و توزیع شده است، از اعتبار یک‌سان برخوردار می‌باشد.

این در حالی است که رییس جمهور غنی اخیرا طی فرمانی، تعدیل و ایزاد در برخی از مواد قانون ثبت احوال نفوس به ‌منظور درج نام مادر در شناس‌نامه‌های الکترونیکی را که پیش از آن از سوی کابینه تصویب شده بود، توشیح کرد.

اداره ملی احصاییه و معلومات گفته است که مطابق این فرمان؛ از این پس نام مادر را به خواست متقاضی در شناس‌نامه‌های الکترونیکی درج خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.