• انتشار: ۲ ثور ۱۴۰۰
  • ساعت: ۱۲:۲۵
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 57197
پرینت

رئیس اداره امور : عدم اشتراک طالبان در کنفرانس استانبول نشان داد طالبان آماده صلح نیستند

آقای فضلی می افزاید نمایندگان جمهوریت آماده مذاکره در هر زمان و هر مکان هستند، اما هر زمانیکه نوبت به اقدام قاطع برای پایان دادن به جنگ و جلوگیری از خونریزی می‌رسد، طالبان عقب‌نشینی می‌کنند.

فضل محمود فضلی رئیس اداره امور ریاست جمهوری می گوید جمهوری اسلامی افغانستان برای اشتراک در این کنفرانس کاملاً آماده است. رئیس جمهور با احترام به اصول کلی این کنفرانس، حتی طرحی را برای ایجاد یک دولت صلح ارائه داد و متعهد گردید که برای جلوگیری از کشته شدن افغان‌ها، هر شرطی را که منجر به صلحی پایدار و باعزت شود ، بپذیرد.

وی می افزاید نمایندگان جمهوریت آماده مذاکره در هر زمان و هر مکان هستند، اما هر زمانیکه نوبت به اقدام قاطع برای پایان دادن به جنگ و جلوگیری از خونریزی می‌رسد، طالبان عقب‌نشینی می‌کنند.

به گفته رئیس اداره امور ریاست جمهوری طی دو سال اخیر، دولت از سوی طرفداران بی‌نظمی و فرقه‌گرایی، همواره به متعهد نبودن در قبال صلح متهم شده است.حال وقت آن رسیده است که همه افغانها با اتحاد و اتفاق تحت رهبری توانمند رئیس جمهور متحد شوند تا به درستی به مردم ما خدمت کنند و در برابر کسانی که خود را ارباب، خردمند و جامع‌الکمالات می‌پندارند و به درایت و قضاوت مردم باور ندارند و می‌خواهند که افغان‌ها تسلیم ظلم آنها شوند، بایستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.