• انتشار: 29 سپتامبر 2015
  • ساعت: 13:41
  • سرویس: سیاست
  • کدخبر: 3022
پرینت
در مقر سازمان ملل

رئیس اجرایی کشور از پاکستان خواست تا دست از حمایت از تروریست بردارد

رئیس اجرایی کشور حین سخنرانی خود در هفتادمین مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت که وجود پناهگاه های تروریستان در پاکستان و حمایت این کشور از این شورشیان باعث مشکلات بسیاری برای افغانستان شده است.

داکتر عبدالله با گفتن این سخنان از پاکستان خواست تا همانطور که وعده داده بودند حمایت از تروریست را متوقف کنند، و علیه این شورشیان اقدامی جدی انجام دهند.

وی گفت “ما از رهبران پاکستان می خواهیم که همانطور که چند ماه پیش وعده داده بودند علیه مواضع شورشیان در خاک این کشور اقدام کنند زیرا وجود این شورشیان مشکلات بسیاری را برای ما بوجود آورده است. ”

داکتر عبدالله شبکه تروریستی حقانی را عامل تمامی حملات اخیر به کشور می داند و از اسلام آباد خواست تا علیه این شبکه تروریستی در خاک خود اقدامی جدی کند.

رئیس اجرایی کشور با اشاره به پیشروی های روز گذشته طالبان در شهر قندوز و حمله انتحاری در یک ورزشگاه در ولایت پکتیکا طی ۴۸ ساعت گذشته، گفت برخی از این شورشیان از خارج از کشور وارد افغانستان شده بودند.

وی افزود “مردم افغانستان همچنان قربانی عناصر تروریستی هستند که از خارج وارد افغانستان می شوند.”

با این وجود، وی ابراز امیدواری کرد و گفت شورشیان و تروریستان سرانجام تسلیم مردم می شوند.

لازم به ذکر است که داکتر عبدالله قرار بود سخنرانی دیگری امروز در هفتادمین مجمع عمومی سازمان متحد داشته باشد، اما منابع نزدیک به وی می گویند به دلیل پیشروهای اخیر طالبان در قندوز، رئیس اجرایی کشور به افغانستان باز می گردد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.